Sakrament bierzmowania w Archidiecezji Gdańskiej

W roku szkolnym 2018/2019 sakramentu bierzmowania udziela się młodzieży z 3 klas gimnazjum. W wyniku reformy systemu edukacji w szkołach, od roku szkolnego 2019/2020 sakrament bierzmowania udzielany będzie młodzieży z 1 klas szkół średnich.

Wszystkich chętnych dorosłych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zapoznanie się z informacjami poniżej.

 

Archidiecezjalny Katechumenat Dorosłych „Domownicy Boga”

Przygotowanie do sakramentów Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii

Obecny rok duszpasterski przeżywamy w Kościele w Polsce pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Potrzeba ożywienia w sobie na nowo świadomości mocy Ducha Świętego, który działa w nas poprzez Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystię, skłania duszpasterzy do udzielenia pomocy osobom dorosłym, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Decyzją Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego, jako owoc roku duszpasterskiego w 2018 r., ustanowiono Archidiecezjalny Katechumenat Dorosłych, przygotowujący kandydatów do sakramentów Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Program kursu opracowano na podstawie Obrzędów chrześcijańskiego wtajemniczenia dorosłych dostosowanych do zwyczajów diecezji polskich oraz najnowszych dokumentów Magisterium Kościoła.

Zajęcia odbywać się będą już poraz drugi w Kolegium Teologicznym w Gdyni (ul. Armii Krajowej 46) od początku października 2019 roku. Księży Proboszczów parafii, z których pochodzą kandydaci, prosimy o pisemne skierowanie ich do Kolegium Teologicznego najpóźniej do 3 października br. Sakrament bierzmowania dla dorosłych, którzy są już ochrzczeni, zostanie udzielony w grudniu 2019 roku o godz. 18.00 w kościele pw. NSPJ w Gdyni, a sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w Wigilię Paschalną w Archikatedrze Oliwskiej 2020 r.

Szczegółowe informacje w sekretariacie GAKT oraz ks. dra Krzysztofa Drewsa – koordynatora Archidiecezjalnego Katechumenatu Dorosłych (tel. 586612230).

[Źródło: Gdańskie Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne w Gdyni]

dekret bierzmowanie dla dorosłych


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group