2018.09.30, XXVI Niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe

W poniedziałek, 1 października, rozpoczyna się miesiąc różańcowy. W związku z tym, przez cały ten miesiąc w naszej parafii odbywać się będą tradycyjne nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz. 17:30, a w dni powszednie również po Mszy świętej o godz. 8:30. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła dyżurować będą przedstawiciele wspólnoty Żywego Różańca, u których będzie można zapisać się do tej wspólnoty. Wszystkich Parafian zachęcamy do podjęcia pozytywnej decyzji w tej sprawie i wstąpienie do wspólnoty Żywego Różańca. Przynależność zobowiązuje do odmawiania każdego dnia dziesiątki różańca świętego.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywać się będą każdego dnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 17:00. Wszystkich Parafian, od najmłodszych do najstarszych, zachęcamy do jak najliczniejszego i jak najczęstszego uczestnictwa w tych nabożeństwach, nade wszystko stawiając udział w codziennej Mszy świętej.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 4 października, modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00.

Dodajmy, że 4 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka; imieniny obchodzi papież Franciszek.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 października, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00, wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30, w łączności z nabożeństwem różańcowym dla dzieci, zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych i III klas gimnazjum; okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:00. Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:30.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 października, o godz. 8:30 uczcimy Niepokalane Serce Maryi; po Mszy św. odmówimy różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu księża odwiedzając chorych w domach zaniosą im Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Żywego Różańca, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.

Zaproszenie Wspólnoty Młodych „Agnus Dei”

Wspólnota Młodych „Agnus Dei” zaprasza studentów, absolwentów i młodych pracujących na „Wieczór zawierzenia”, na którym będziemy dziękować Panu Bogu za czas wakacji i urlopy, a także zawierzać Mu nowy rok nauki i pracy. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele w piątek, 5 października o godz. 19:00.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na rzecz misji i misjonarzy; zebraliśmy 1.550 zł. Dzisiaj możemy złożyć dobrowolny datek do skarbonki ustawionej pod chórem na nasze figury Matki Boskiej i św. Michała Archanioła. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, tradycyjnie na organy przed kościołem będą kwestowali chórzyści.

Kiermasz dla Tymka

Przed kościołem odbywa się charytatywny kiermasz zorganizowany przez dzieci i nauczycieli z naszej Szkoły Podstawowej. Uzyskane pieniądze będą przekazane na dalsze leczenie 4-letniego Tymka, który jest już po 4 operacjach serca. Za złożone ofiary i zakup z kiermaszu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zmarł śp. Lucjan Góralski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group