2018.10.07, XXVII Niedziela zwykła

Nabożeństwa różańcowe

Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy zawsze po Mszy świętej o godz. 8:30 i o godz. 17:30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się każdego dnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 17:00.

Najświętsza Maryja Panna wielokrotnie prosiła w licznych objawieniach o modlitwę różańcową. Prośbę tę wypełnia Wspólnota Żywego Różańca; zachęcamy do dołączenia w szeregi tej wspólnoty. Przy wyjściu z kościoła dyżurują przedstawiciele Żywego Różańca, u których można zapisać się do tej wspólnoty.

Apostolstwo Modlitwy i Straż Honorowa NSPJ oraz Radio Maryja

W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się modlitewne spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy także zainteresowanych działalnością tych wspólnot.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, o godz. 16:00 spotkanie członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W piątek, 12 października, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a po Mszy świętej odbędzie się spotkanie członków w salce na I piętrze.

Nabożeństwo fatimskie

W sobotę, 13 października przypada 101 rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej z Fatimy – „Cudem słońca” Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą, po której odbędzie się ostatnia w tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami wokół kościoła. Różaniec odmówimy przed Mszą świętą o godz. 17:30. Będzie można także zapisać się do Wspólnoty Fatimskiej oraz wpisać się do zeszytu peregrynacji małej figury Maryi Fatimskiej. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia, wszystkich członków Wspólnoty Fatimskiej zapraszamy na spotkanie do kawiarenki parafialnej w poniedziałek, 8 października, po Mszy świętej wieczornej.

Pielgrzymka do Matemblewa

Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniu 13 października (sobota) pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Zbiórka przy kościele Bożego Ciała i wyjście o godz. 10:00. Msza święta w Matemblewie zostanie odprawiona o godz. 11:30. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy pozostałe wspólnoty oraz Parafian.

Msza święta z błogosławieństwem małżeńskich jubilatów

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów małżeńskich zostanie odprawiona w sobotę, 13 października o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które w październiku w minionych latach zawarli małżeństwo oraz całe rodziny.

Msza święta łacińska

W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta po łacinie o godz. 10:30.

Msza święta z błogosławieństwem matek w ciąży

W niedzielę za tydzień, udzielimy po Mszy świętej o godz. 13:30 błogosławieństwa matek oczekujących narodzin dziecka. Zapraszamy także ojców i całe rodziny.

Dzień Papieski

Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” obchodzić będziemy w Polsce w przyszłą niedzielę XVIII Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat świętego Jana Pawła II. Jest to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar Jego życia i posługi Kościołowi świętemu. Przed kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży.

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski

W imieniu Rady Dzielnicy Piecki-Migowo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na organizowane na terenie naszego osiedla uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji przygotowany został spektakl słowno-muzyczny, w którym wystąpi grupa teatralna młodzieży z XX Liceum Ogólnokształcącego, chór Szkoły Podstawowej nr 2 oraz chór Mieszkańców Dzielnicy Piecki-Migowo. Przedstawienie odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. (czwartek) o godz. 17:00 w auli XX L.O. przy ulicy Dobrowolskiego. Wstęp jest wolny. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego śpiewu polskich pieśni patriotycznych.

Wsparcie budowy „kościołów papieskich”

W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, taca ze wszystkich Mszy Świętych w niedzielę 7 października br. (dzisiaj) zostanie przeznaczona na budujące się kościoły papieskie w Archidiecezji Gdańskiej. Okażemy w ten sposób braterską solidarność ze wspólnotami parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie i św. Jana Pawła II w Gdańsku-Łostowicach.

Koncert papieski

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź zaprasza na koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Papieża. Koncert odbędzie się w niedzielę 7 października (dzisiaj) o godz. 17:00 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Wstęp wolny. Koncert będzie transmitowany przez TVP Polonia a retransmitowany przez TVP1.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group