2018.10.14, XXVIII Niedziela zwykła

Dzień Papieski

Pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” obchodzimy dzisiaj w Polsce „XVIII Dzień Papieski”, upamiętniający pontyfikat świętego Jana Pawła II. Jest to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar Jego życia i posługi Kościołowi świętemu. Dokładnie w najbliższy wtorek, 16 października przypada 40 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Dzisiaj trwa także zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży; w naszej parafii, tradycyjnie na ten cel przed kościołem kwestują harcerze.

Dzień Nauczyciela

W związku z przypadającym dzisiaj Dniem Edukacji Narodowej, czyli Dniem Nauczyciela, życzymy wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom radości i satysfakcji z realizowanego powołania, sił i zdrowia oraz wszelkich Bożych łask potrzebnych w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży.

Nabożeństwa różańcowe

Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy zawsze po Mszy świętej o godz. 8:30 i o godz. 17:30. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się każdego dnia, od poniedziałku do piątku, zawsze o godz. 17:00.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Za niespełna trzy tygodnie, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, już dzisiaj przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożyliśmy karteczki na wypominki i Msze święte wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy swoich bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą świętą w piątek - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza święta, to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze święte wspólne za zmarłych będą jak co roku odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc od 1 do 8 listopada włącznie, zawsze o godz. 18:00, a w piątek, - w Dzień Zaduszny, także o godz. 8:30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominek rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Wypominki roczne są odmawiane zawsze w niedzielę, przed Mszą świętą o godz. 7:30. Wypominki roczne możemy zamawiać także w dowolnym czasie całego roku, np. po śmierci kogoś bliskiego. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza święta jest jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować i jakiej od nas zmarli oczekują i potrzebują.

Msza święta do Ducha Świętego i Apostolstwo Modlitwy

W poniedziałek, 15 października, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna do Ducha Świętego.

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski

W imieniu Rady Dzielnicy Piecki-Migowo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na organizowane na terenie naszego osiedla uroczyste obchody Święta Niepodległości. Z tej okazji przygotowany został spektakl słowno-muzyczny, w którym wystąpi grupa teatralna młodzieży z XX Liceum Ogólnokształcącego, chór Szkoły Podstawowej nr 2 oraz chór Mieszkańców Dzielnicy Piecki-Migowo. Przedstawienie odbędzie się w czwartek, 18 października br. o godz.17.oo w auli XX L.O. przy ulicy Dobrowolskiego. Wstęp jest wolny. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego śpiewu polskich pieśni patriotycznych.

Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki

W piątek, 19 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, który w naszym mieście głosił patriotyczne kazania, a w 2014 roku został ogłoszony patronem „Solidarności”. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i uczczeniu Jego relikwii.

Ogłoszenie Kręgu Pielgrzyma

Wszystkich członków wspólnoty „Krąg Pielgrzyma” zapraszamy na spotkanie w środę, 17 października po Mszy świętej o godz. 18:00 do kawiarenki parafialnej. Na spotkaniu podsumowana zostanie działalność w 2018 roku oraz przedstawione zostaną plany Kręgu na rok 2019. Dodajmy, że za członków wspólnoty uważane są osoby, które chociaż raz wzięły udział w pielgrzymce lub chciałyby się do niej dołączyć.

Ruch Szensztacki

Siostra Edyta z Ruchu Szensztackiego zaprasza na otwarte spotkanie dla małżeństw w sobotę, 20 października na godz. 16:00, a na godz. 17:30 zapraszamy na spotkanie dla kobiet.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów; chórzyści zebrali 1.320 zł. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na ten sam cel. Koło Przyjaciół Radia Maryja dziękują za 90 zł przekazane na radio. Za tydzień, przed kościołem dla najbiedniejszych kwestować będzie Zespół Charytatywny.

Zmarł śp. Mieczysław Kalinowski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group