2018.10.21, XXIX Niedziela zwykła

Tydzień Misyjny

W dzisiejszą Niedzielę Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą oraz ofiarą każdego dnia tygodnia będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne Kościoła.

Dzień papieski

Przeżywaliśmy już 40 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża, natomiast jutro, w poniedziałek 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, w rocznicę inauguracji pontyfikatu (1978 r.). W związku z tym, w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy wszystkich Parafian na dziękczynną, różańcową procesję do Skweru św. Jana Pawła II.

Dodajmy, że w związku z Ogólnopolskim Dniem Papieskim w minioną niedzielę, wsparliśmy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiarowując na kształcenie biednej i zdolnej młodzieży 2.050 zł (W roku ubiegłym 1.520 zł).

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania

W poniedziałek, 22 października, o godz. 19:00 w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Od czwartku za tydzień, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, wychodząc z kościoła możemy jeszcze zabrać wyłożone na stoliku karteczki na wypominki i Msze święte wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy imiona, a kto chce także nazwiska swoich bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą świętą w piątek - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza święta, to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze święte wspólne za zmarłych będą jak co roku odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc od 1 do 8 listopada włącznie, zawsze o godz. 18:00, a w piątek, - w Dzień Zaduszny, także o godz. 8:30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominek rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Wypominki roczne są odmawiane zawsze w niedzielę, przed Mszą świętą o godz. 7:30. Zawsze pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza święta jest jedyną pomocą, jaką możemy im za okazane nam dobro w życiu ziemskim ofiarować i jakiej od nas nasi bliscy zmarli oczekują i potrzebują.

Nabożeństwa różańcowe

Przed nami ostatnia dekada października. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej; zawsze po Mszy świętej o godz. 8:30 i o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy o godz. 17:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek, 25 października, po Mszy świętej wieczornej, w kościele będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21:00.

Kościelna Służba Mężczyzn

W czwartek na Mszę świętą o godz. 18:00 zapraszamy panów z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis, a potem na spotkanie do salki.

Straż Honorowa NSPJ

W piątek, po Mszy świętej wieczornej, w salce na I piętrze, będzie miało miejsce spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

Zaproszenie Kaszubów i sympatyków

Za tydzień Msza święta kaszubska o godz. 13:30.

XX-lecie Szkół Katolickich

Szkoły Katolickie im. Św. Wojciecha działające w pomieszczeniach katechetycznych naszej parafii zapraszają w przyszłą niedzielę, 28 października, po Mszach świętych w godzinach od 9:30 do 15:00 na swoje 20 urodziny. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Zapraszamy rodziców z dziećmi i wszystkich chętnych na wspólne świętowanie.

Zaproszenie Kościoła Domowego do modlitwy za małżeństwa w kryzysie

Dzisiaj po każdej Mszy świętej przedstawiciele Kościoła Domowego zapraszają chętne osoby, które chciałyby w wybranym przez siebie dniu wesprzeć dowolną modlitwą te małżeństwa, które z różnych powodów przeżywają kryzys. Nie wpisujemy znanych nam małżeństw dotkniętych kryzysem, ale siebie. Zapisać możemy się do wyłożonej pod chórem księgi. Gorąco zapraszamy.

Nasze ofiary

Dzisiaj dla najuboższych kwestuje Zespół Charytatywny. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć zbiórkę ofiar na figurę Matki Boskiej i św. Michała Archanioła.

 

Zmarli: śp. Grażyna Piotrowska, śp. Janina Szamocka, śp. Anna Mikuła i śp. Stanisław Nakielski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group