2018.12.02, I Niedziela Adwentu

Adwent

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Adwent, to okres przygotowania do religijnego przeżycia Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent rozpoczynamy rekolekcjami. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 w poniedziałek, wtorek i środę; nauki dla studentów o godz. 19:30. W czasie Adwentu wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które odprawiać będziemy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30. Dzieci prosimy, aby przychodziły na Roraty z lampionami. W kruchcie kościoła będzie wyłożona Adwentowa Księga Modlitw, do której możemy wpisywać intencje modlitewne, które będą polecane Panu Bogu podczas roratnich Mszy świętych.

Dzisiaj, w Pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w środę, po Mszy świętej wieczornej; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 6 grudnia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Godzina Święta do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia, uczcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Dzieci zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godz. 16:30; spowiedź od godz. 16:00. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:00. Przed Mszą świętą okazja do spowiedzi.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W sobotę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci; natomiast spotkanie wspólnoty odbędzie się w piątek po Mszy świętej wieczornej.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W związku z tym, Msze święte odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 12:00, 16:30 dla dzieci, 18:00 i 19:30 – wszystkie w dolnym kościele. Msza święta o godz. 12:00 – w „Godzinie łaski dla całego świata”, będzie odprawiona w intencji uwielbienia Trójcy Świętej za przywilej Niepokalanego Poczęcia Maryi; poprzedzi Ją odśpiewanie Godzinek o godz. 11:30. Natomiast po tej południowej Mszy świętej, w kaplicy rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:30.

Zaproszenie na uroczysty koncert

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert wielkanocny, który będzie miał miejsce w naszym górnym kościele w najbliższą sobotę, 8 grudnia o godz. 13:00. Wykonawcami koncertu będzie Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Swoim wiążącym słowem zaszczyci nas Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, który spośród wszystkich kościołów naszej Archidiecezji wybrał na ten koncert właśnie nasz kościół. Nie zawiedźmy z frekwencją, tym bardziej, że wstęp jest wolny. Zmobilizujmy się wszyscy, aby wypełnić w całości nasz kościół. Zaprośmy także naszych znajomych i bliskich. Koncert ten będzie nagrywany przez Telewizję Polską i emitowany na antenie w pierwszy dzień świąt Wielkanocy.

Msza święta z błogosławieństwem małżeństw

W najbliższą sobotę, 8 grudnia, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą wszystkie małżeństwa, które w grudniu obchodzą swoją rocznicę ślubu. Zapraszamy także pary narzeczonych, przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa, małżeństwa niesakramentalne, wdowy i wdowców oraz małżeństwa przeżywające kryzys.

Msza św. z błogosławieństwem matek w ciąży

W niedzielę za tydzień, 9 grudnia, o godz. 13:30 odprawiona zostanie Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka. Obejmiemy je naszą modlitwą, aby wesprzeć w tym trudnym dla nich czasie. Polecać będziemy także Bogu dzieci zagrożone aborcją i prosić za rodziców, aby je pokochali i z radością przyjęli.

Msza święta łacińska

Za tydzień, 9 grudnia, Msza święta o godz. 10:30 zostanie odprawiona po łacinie.

Świece bożonarodzeniowe „Caritas”

W dzisiejszą niedzielę rozpoczęła się tegoroczna akcja charytatywna „Caritas” Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W naszym kiosku parafialnym są już do nabycia okolicznościowe, bożonarodzeniowe świece: małe po 10 zł i duże po 20 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, a także na organizowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole. Świece są do nabycia w naszym kiosku parafialnym.

W kiosku parafialnym można także nabyć nowe, biblijne czasopismo „Galilea” poświęcone tematowi radości.

Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie

Jak co roku, w Pierwszą Niedzielę Adwentu, możemy zapoznać się z programem tegorocznych kolęd. Plan kolęd dla całej parafii jest wywieszony w gablotkach ogłoszeń, podany na stronie internetowej i wydrukowany w biuletynie. Tak planujmy już teraz nasze zajęcia, abyśmy mogli jak najliczniej uczestniczyć w tych rodzinnych, domowych nabożeństwach.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem na budowę organów kwestują chórzyści. Na ten sam cel, w przyszłą niedzielę odbędzie się podczas wszystkich Mszy świętych kolekta. Dzisiaj „Dzień otwarty”. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą z bliska zobaczyć, jak wygląda budowa organów od środka i na jakim etapie budowy organów jesteśmy, do pójścia po Mszy świętej na chór.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group