2018.12.09, II Niedziela Adwentu

Adwent

Od tygodnia trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Przeżyliśmy też adwentowe rekolekcje. Parafian zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30. Przeżyjmy Adwent w stanie łaski uświęcającej; okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.

Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie

Od tygodnia jest już wywieszony w gablotkach ogłoszeń, wydrukowany w biuletynie i podany na stronie internetowej plan kolęd dla całej parafii. Zapoznajmy się z nim i tak planujmy już teraz nasze zajęcia, abyśmy wszyscy mogli być obecni na kolędzie.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Zachęcamy wszystkich do wsparcia ogólnopolskiej akcji Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, nabywając w kiosku okolicznościową świecę za 10 lub 20 zł.

Nabożeństwo fatimskie

Na różańcowe nabożeństwo fatimskie zapraszamy w czwartek, 13 grudnia, po Mszy świętej o godz. 18:00.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia, o godz. 11:30 w górnym kościele.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Już dziś podajemy do wiadomości, rozpoczynamy zapisy i zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach od 2 do 9 marca 2019 r. Koszt 3.600 zł. Szczegółowy program wydrukowany jest w biuletynie.

Opłatek bożonarodzeniowy

Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn zakończyli już roznoszenie opłatków do naszych mieszkań. Jeżeli ktoś jeszcze go nie posiada, to może jeszcze nabyć opłatek w zakrystii, biurze oraz w kiosku parafialnym.

Nasze ofiary

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

Bóg zapłać za ofiary na organy; chórzyści zebrali 1.750 zł. Za tydzień w całej naszej Archidiecezji odbędzie się przed kościołami zbiórka ofiar na pomoc w ratowaniu Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku.

Zespół Charytatywny w prezbiterium wystawił kosz na nasze świąteczne dary serca dla najuboższych oraz woreczki na przybory toaletowe dla bezdomnych; woreczki można także odebrać w kiosku.

 

Zmarli: śp. Zbigniew Jankowski, śp. Andrzej Gorgoń oraz śp. Wojciech Nawrocki.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group