2018.12.16, III Niedziela Adwentu

Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia

Rozpoczęliśmy przedostatni tydzień Adwentu. W ramach osobistego, duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich do pojednania z Panem Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty; nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Okazję do spowiedzi mamy zawsze przed każdą Mszą świętą. Zachęcamy także do uczestnictwa w roratach w dni powszednie o godz. 6:30. Zainteresujmy się też ludźmi biednymi i samotnymi mieszkającymi blisko nas, którzy sami nie są w stanie przygotować się do świąt.

W sobotę, 22 grudnia Księża odwiedzą w domach chorych, którzy zostaną zgłoszeni w biurze parafialnym do piątku włącznie.

Dzień papieski

W sobotę, 22 grudnia, przypada w naszej parafii Dzień papieski, dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz modlitwy dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17:00 w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00. Po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:00 adorację wznowimy, a zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę organów. Zebraliśmy 16.600 zł (15.000 zł na kolektę i 1.600 zł od indywidualnych ofiarodawców i wpłat na konto parafii). „Bóg zapłać” także za ofiary złożone na „Kościół na Wschodzie”; zebraliśmy 2.440 zł oraz za 275 zł na Radio Maryja. Dzisiaj w naszej Archidiecezji trwa przed kościołami kwesta na rzecz ratowania kościoła św. Mikołaja w Gdańsku. Również dzisiaj Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” zaprasza na kwestę; zbiórka wspomoże przedświąteczne działania na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Świetlica na co dzień skupia 30 osobową grupę dzieci i młodzieży. W podziękowaniu za hojność Parafian, dzieci przygotowały świąteczne upominki. Z góry dziękujemy za okazane serce. W prezbiterium wystawiliśmy kosz, do którego możemy składać bożonarodzeniowe „dary serca” dla najbiedniejszych oraz woreczki na kosmetyki.

Kiosk parafialny

W kiosku parafialnym są do nabycia świece Caritas promujące Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole. Ci, którzy jeszcze nie mają bożonarodzeniowego opłatka na Wigilię, mogą go nabyć w kruchcie kościoła i w kiosku, zakrystii i biurze parafialnym.

Modlitwy w intencji małżeństw

Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych niesienia modlitewnej pomocy prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej przy wyjściu pod chórem. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu, dowolną modlitwą wesprzeć małżeństwa w kryzysie. Wierzymy, że Pan Bóg będzie je uzdrawiał dzięki naszej wspólnej modlitwie.

 

Zmarli: śp. Krystyna Skiba, śp. Leonora Grzeszczak i śp. Łucja Gawenda.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group