2019.01.20, II Niedziela Zwykła

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

W miniony piątek rozpoczął się kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitw w tej intencji podczas każdej Mszy świętej.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zachęcamy do śledzenia relacji wydarzeń i modlitwy w intencji papieża i młodzieży. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież w dniu rozpoczęcia centralnych wydarzeń, czyli 22 stycznia, we wtorek, na Mszę świętą wieczorną, a potem na adorację.

Będzie to także dzień modlitwy w intencji papieża Franciszka i dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, w kaplicy, od godz. 17:00 do 18:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 18:00 wznowimy adorację do godz. 21:00.

Natomiast w sobotę, 26 stycznia, zapraszamy na wydarzenie "Gdynia PANAma", które będzie modlitewnym czuwaniem, uwielbieniem i adoracją, w łączności z Ojcem Świętym i młodzieżą zgromadzoną w Panamie. Całość rozpocznie się o godz. 17:00 w Parafii św. Antoniego na Wzgórzu św. Maksymiliana w Gdyni i potrwa do północy.

Wotywa do Ducha Świętego

W poniedziałek o godz. 18:00 odprawimy wotywną Mszę św. do Ducha Świętego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W piątek, 25 stycznia, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy do kaplicy bocznej na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 21:00.

Zaproszenie na koncert

W sobotę, 26 stycznia, po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy na koncert charytatywny w wykonaniu „Grace Gospel Choir” i „Chóru Festiwalu MUNDUS CANTAT”. Podczas koncertu usłyszeć będzie można najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, ale nie zabraknie także utworów muzyki współczesnej oraz gospel. Bliższe informacje podane są w biuletynie parafialnym.

Msza święta kaszubska

W przyszła niedzielę, o godz. 13:30 zostanie odprawiona Msza święta z kaszubską liturgią Słowa.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na budowę organów. Zebraliśmy 22.500 zł. (15.250 zł na kolektę i 7.250 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Prace przy budowie organów trwają dalej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja dziękuje za ofiary na Radio w wysokości 270 zł.

Dzisiaj możemy wesprzeć najbiedniejszych, na rzecz których kwestuje Zespół Charytatywny. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć zbiórkę ofiar na figurę św. Michała Archanioła składając datek do skarbonki pod chórem.

Kolęda

W sobotę kończymy tegoroczną kolędę. Ci, którzy nie mieli kolędy w wyznaczonym dniu albo chcieliby gościć księdza z błogosławieństwem kolędowym po raz pierwszy, niech zgłoszą to w parafii do piątku włącznie.

W tym tygodniu kolędować będziemy przy następujących ulicach:

20 I 2019, dzisiaj, Amundsena 5, Czecha 1

21 I 2019, w poniedziałek, Wyrobka 1, 2, 3, 5, 7

22 I 2019, we wtorek, Wyrobka 9, 11, Czecha 2, 3, 5, 7, 9, 11

23 I 2019, w środę, Warneńska 3, 4, 5, 9

24 I 2019, w czwartek, Warneńska 6, 7, 12

25 I 2019, w piątek, Warneńska 8, 10, 14, 16

26 I 2019, w sobotę, Rakoczego 9, 11, 19 i kolęda na życzenie

Modlitewne wsparcie rodzin w kryzysie

Dzisiaj po Mszy świętej przedstawiciele Kościoła Domowego zapraszają chętne osoby, które chciałyby w wybranym przez siebie dniu wesprzeć dowolną modlitwą małżeństwa, które z różnych powodów przeżywają kryzys. Nie wpisujemy znanych nam małżeństw dotkniętych kryzysem, ale siebie. Zapisać możemy się do wyłożonej pod chórem księgi. Gorąco zapraszamy.

Wszystkim przypominamy o przypadającym w poniedziałek „Dniu Babci” i we wtorek „Dniu Dziadka”.

 

Zmarli: śp. Waldemar Trocki, śp. Anna Konarska oraz śp. Genowefa Pakuła. W ich intencji, a także za tragicznie zmarłego Pana Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska, oraz za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group