2019.01.27, III Niedziela Zwykła

Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej

W sobotę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30 16:30, 18:00 i 19:30, wszystkie w górnym kościele. Podczas każdej Mszy świętej będziemy święcili gromnice. Gromnice z wosku pszczelego, małe i duże, są do nabycia w kiosku parafialnym. Ponieważ to święto jest obchodzone także jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w tym dniu będziemy modlić się za wszystkich, którzy realizują swoje powołanie w zakonach oraz będziemy tradycyjnie zbierali kolektę na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.

W to święto przypada pierwsza sobota miesiąca, w związku z tym, po Mszy świętej o godz. 8:30 odprawimy okolicznościowe nabożeństwo; odmówimy różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Księża z Panem Jezusem odwiedzą chorych w domach.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, o godz. 16:00 będzie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Zaproszenie na koncert kolęd

Zapraszamy wszystkich parafian na ostatnie w tym roku wspólne śpiewanie kolęd z naszym chórem parafialnym "Cantores Minores Gedanenses" oraz zaproszonymi gośćmi. Kolędowanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 stycznia br., bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele (około godz. 18.45). Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego śpiewu pięknych polskich kolęd i pastorałek.

Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis

W czwartek, 31 stycznia, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn.

Pierwszy piątek miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca, 1 lutego, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalistów; okazja do spowiedzi będzie od godz. 16:00.

Błogosławieństwo św. Błażeja

W przyszłą niedzielę, 3 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja – patrona chorych na gardło – po wszystkich Mszach świętych udzielimy chętnym specjalne błogosławieństwo.

Za tydzień w niedzielę, tj. 3 lutego o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic, a o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary dla najbiedniejszych; zebraliśmy 2.500 zł. „Bóg zapłać” także 21 Róży pw. św. Teresy z Avila za ofiarę 500 zł na figurę św. Michała Archanioła. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę na figurę św. Michała Archanioła składając ofiarę do skarbonki ustawionej pod chórem. Za tydzień chórzyści będą kwestować na budowę organów.

Kronika żałobna

Zmarli: śp. Wiesława Chmielak, śp. Ryszard Incewicz oraz śp. Ryszard Parys.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group