2019.02.03, IV Niedziela Zwykła

Wspomnienie Świętej Agaty

We wtorek, 5 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Tradycyjnie w tym dniu, podczas Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00, będziemy błogosławili przyniesiony do kościoła przez wiernych chleb i wodę. Chleb jest znakiem dobroci, natomiast woda znakiem pomocy chroniącej przed niebezpieczeństwem ognia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, 6 lutego, po Mszy świętej wieczornej będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

Pierwszy czwartek miesiąca

W pierwszy czwartek miesiąca, 7 lutego, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00. Godzina Święta do godz. 20:00.

Ruch Szensztacki

W piątek, 8 lutego o godz. 18:00 Msza święta w int. Ruchu Szensztackiego; potem spotkanie w kawiarence z s. Katarzyną. Zapraszamy także osoby chcące zapoznać się z Ruchem Szensztackim.

Msza św. w intencji rodzin

Wszystkie małżeństwa, a zwłaszcza te, które w lutym obchodzą swoją rocznicę ślubu, zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w sobotę, 9 lutego, o godz. 18:00. Będziemy modlić się szczególnie w ich intencji, odnowimy Przyrzeczenia Małżeńskie i udzielimy specjalne błogosławieństwo.

Msza święta łacińska

Msza święta po łacinie zostanie odprawiona w przyszła niedzielę, o godz. 10:30.

Na Mszę święta o godz. 13:30 zapraszamy matki oczekujące narodzin dziecka i całe ich rodziny oraz wszystkich, którzy modlą się o upragnione potomstwo. Po Mszy świętej zostanie wszystkim udzielone okolicznościowe błogosławieństwo.

Krąg Pielgrzyma

Wspólnota „Krąg Pielgrzyma” organizuje pielgrzymkę na Pomorze Szczecińskie w dniach od 10 do 15 czerwca 2019r. W programie zwiedzania: Darłowo, Płoty, Szczecin, Wolin, Świnoujście, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Schwedt (Niemcy), Krzywy Las, Gryfino, Kołbacz, Stargard. Koszt pielgrzymki 900 zł. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 788 358 704.

Letnie kolonie dla dzieci

Nasza parafia we współpracy z firmą „E-kajakowo.pl” organizuje w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia 2019 r. letnie kolonie w góry dla służby liturgicznej i dzieci ze scholi, a także dla chętnych dzieci z naszej parafii. W programie m.in.: spływ Dunajcem, wjazd koleją na Palenicę i Gubałówkę, zwiedzanie Krakowa, rejs statkiem po j. Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku w Niedzicy, wycieczka do doliny Kościeliskiej i szaleństwo na termach. Koszt wyjazdu 1400 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary złożone na figurę św. Michała Archanioła; zebraliśmy 665 zł. Dzisiaj chórzyści przed kościołem kwestują na organy. Zachęcamy w miarę możliwości do ofiarności dzisiaj i za tydzień, podczas każdej Mszy świętej. Budowa organów trwa, o czym możemy przekonać się wychodząc z kościoła, spoglądając na chór.

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a w szczególności wspólnotę Żywego Różańca; po nabożeństwie wymiana tajemnic.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group