2019.03.03, VIII Niedziela Zwykła

Msza święta i spotkanie wspólnot

W poniedziałek, 4 marca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich wspólnot i duszpasterstw naszej parafii. Za oprawę liturgiczną odpowiada Krąg Pielgrzyma. Kolekta zebrana podczas tej Mszy świętej będzie przeznaczona na figurę św. Michała Archanioła. Po Mszy świętej, w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie poświęcone aktualnym sprawom naszej parafii, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wielki Post – Środa Popielcowa

W tym tygodniu, Środą Popielcową, 6 marca, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte w Środę Popielcową zostaną odprawione o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30, 18:00 i 19:30; wszystkie w górnym kościele. Podczas wszystkich Mszy świętych będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem na znak przyjętej pokuty.

W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post. Polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokuty, na miarę ich możliwości. Przypominamy także, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Zapraszamy wszystkich na codzienne Msze święte, aby prosić we wspólnocie parafialnej o dobre przeżycie Wielkiego Postu, ducha pokuty i pojednanie z Bogiem w sakramencie spowiedzi, o pogłębianie wiary, o podejmowanie i skuteczną realizację wielkopostnych postanowień. Dodajmy, że dzisiaj rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Za tydzień, w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji jest na stronie internetowej i w gablotce ogłoszeń.

Nabożeństwa wielkopostne

W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele odbywać się będą tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w każdy piątek po Mszy świętej o godz. 8:30 z obchodzeniem stacji, a także o godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 17:30 dla dorosłych i o godz. 19:00 dla młodzieży. Także w każdy wtorek o godz. 17:15 odbywać się będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji, przygotowane i prowadzone przez poszczególne wspólnoty naszej parafii.

Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W piątek, 8 marca, naszej parafii przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym zachęcamy wszystkich dysponujących wolnym czasem, a w szczególności wszystkie wspólnoty naszej parafii, do udziału w adoracji. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8:30, a zakończy się o godz. 18:00.

Za prowadzenie adoracji odpowiadają następujące wspólnoty: godz. 9:00 - Franciszkański Zakon Świeckich, godz. 10:00 - Żywy Różaniec, godz. 11:00 - Koło Przyjaciół Radia Maryja, godz. 12:00 - Krucjata Miłości Orędzia Fatimskiego, godz. 13:00 - Wspólnota Eucharystii, godz. 14:00 - Czciciele Miłosierdzia Bożego, godz. 15:00 - Apostolstwo Modlitwy, godz. 16:00 - Kościół Domowy, a od godz. 17:00 modlitwa indywidualna w ciszy. Pozostałe wspólnoty, jak również wszystkich Parafian, prosimy o włączenie się w modlitwę adoracyjną w dogodnym czasie.

Pierwszy czwartek miesiąca

W pierwszy czwartek miesiąca,7 marca, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka

Za tydzień, na Mszę świętą o godz. 13:30 zapraszamy wszystkie matki oczekujące narodzin swego dziecka, przyszłych ojców oraz ich rodziny. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Wszystkim udzielimy okolicznościowego błogosławieństwa.

Wizytacja kanoniczna parafii

Co pięć lat, w każdej parafii ma miejsce wizytacja kanoniczna. Ostatnią, w 2014 roku przeprowadził Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. W tym roku, w III Niedzielę Wielkiego Postu, 24 marca, przeprowadzi ją Ks. Bp Wiesław Szlachetka. Udzieli on także sakramentu bierzmowania młodzieży z III klas gimnazjalnych.

Pielgrzymka

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Białegostoku, Supraśla, Sokółki, Grabarki i Gietrzwałdu w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2019 r. Koszt 570 zł. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce ogłoszeń, a zapisy w zakrystii.

Kolonie letnie

W czwartek, 7 marca, po Mszy świętej wieczornej, w dolnym kościele, odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców uczestników kolonii do Zakopanego, w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia br. Na spotkanie z kierownikiem kolonii prosimy o przyniesienie zaliczki w wysokości 300 zł. Na kolonie są jeszcze wolne miejsca.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na Seminarium Duchowne; zebraliśmy 430 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć budowę organów; na ten cel przed kościołem kwestują chórzyści. Na budowę organów odbędzie się także specjalna kolekta inwestycyjna w przyszłą niedziele.

 

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17:00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic. Po nabożeństwie spotkanie zelatorów i wicezelatorów.

 

Zmarli: śp. Edward Mierzwa oraz śp. Adam Hamernik.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group