2019.03.10, I Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post i wielkopostne rekolekcje

W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dla naszego życia duchowego to czas szczególnie ważny. Przeżyjmy tegoroczny Wielki Post w duchu umartwień, dobrowolnych ofiar, większej gorliwości w okazywaniu miłości Panu Bogu i bliźnim, uczestnicząc, choćby raz w tygodniu, w codziennej Mszy świętej, w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Z większą starannością zadbajmy o swoją duszę, o stan łaski uświęcającej przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. Z całą pewnością dobrze przeżyjemy Wielki Post włączając się w tegoroczne, wielkopostne rekolekcje, które dzisiaj rozpoczęliśmy.

Tegoroczne, parafialne rekolekcje wielkopostne prowadzi O. Zbigniew Rek – franciszkanin. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych corocznych, kilkudniowych rekolekcjach.

Program rekolekcji przedstawia się następująco:

Dzieci z kl. O, I, II i III w poniedziałek i wtorek o godz. 9:45 – w szkole, a w środę w kościele, Msza święta o godz. 12:00.

Dzieci z kl. IV, V i VI w poniedziałek i wtorek o godz. 10:30 – w szkole, a w środę w kościele, Msza święta o godz. 12:00.

Dzieci starsze z klas VII, VIII i III gimnazjalnych prosimy w poniedziałek i wtorek o godz. 11:45 do kościoła i w środę na Mszę świętą o godz. 13:00.

Dorosłych prosimy w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 8:30 lub 18:00.

Spowiedź święta dla dzieci z kl. IV, V i VI będzie w środę o godz. 11:30, a dla klas VII, VIII i gimnazjalistów w poniedziałek, po nauce, ok. godz. 12:45. Dorosłych prosimy do spowiedzi w poniedziałek, wtorek lub środę przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00; od godz. 8:00 i 17:30.

Szczegółowy program rekolekcji jest wydrukowany w biuletynie parafialnym, jest podany na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w gablotkach ogłoszeń. Zrezygnujmy z zajęć, które nie są konieczne, albo które możemy wykonać w innym czasie i przyjdźmy wszyscy na rekolekcje do naszego kościoła.

Nabożeństwa pasyjne

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek: dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:00 i dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz o godz. 17:30. Dodatkowo, nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji będzie we wtorek, 12 marca, o godz. 17:15. Harmonogram wtorkowej Drogi Krzyżowej na Wielki Post podajemy w dzisiejszym biuletynie.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00.

Spotkanie wspólnot

Spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwa Straży Honorowej i Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 11 marca, po Mszy świętej o godz. 18:00.

Franciszkański Zakon Świeckich

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie we wtorek, o godz. 16:00.

Różaniec do Matki Boskiej Bolesnej

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 17:15 na wspólne odmawianie różańca do Matki Boskiej Bolesnej.

Nabożeństwo fatimskie

W środę, 13 marca, po ostatniej Mszy świętej rekolekcyjnej, odbędzie się różańcowe nabożeństwo fatimskie.

Dzień otwarty w Szkołach św. Wojciecha

Katolicka Szkoła Podstawowa oraz liceum Św. Wojciecha z klasą pożarnictwa ratownictwa medycznego, działające przy naszej parafii zapraszają na dzień otwarty szkoły w przyszłą niedzielę, 17 marca, od godz. 10.00 do 14.00. Informacje szczegółowe na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

Wizytacja kanoniczna parafii

Jak już informowaliśmy, w III Niedzielę Wielkiego Postu gościć będziemy Ks. Bpa Wiesława Szlachetkę, który przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii oraz udzieli przygotowującej się młodzieży sakramentu bierzmowania.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary przekazane na budowę organów chórzystom oraz za dzisiejszą kolektę inwestycyjną przeznaczoną na ten sam cel. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie młodzież na rzecz świetlicy „Promyk Nadziei”.

 

Zmarli: śp. Iwona Trawicka, śp. Adam Bryk i śp. Antoni Wasiołek.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group