2019.03.17, II Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post

Przeżywamy Wielki Post. Uczestniczyliśmy już w wielkopostnych rekolekcjach. Nie traćmy zaangażowania troszcząc się o swoja duszę w kolejnych dniach Wielkiego Postu, przygotowując się do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego przypominamy i zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbywają się w piątek: dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:00 i dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz o godz. 17:30. Dodatkowo, nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji będzie we wtorek, 19 marca, o godz. 17:15; potem Koronka do Miłosierdzia Bożego. Gorzkie Żale zawsze w niedzielę o godz. 17:00.

Kanoniczna wizytacja naszej parafii

W przyszłą niedzielę, 24 marca, będzie miała miejsce kanoniczna wizytacja naszej parafii. Wizytacja parafii odbywa się co pięć lat; ostatnią przeprowadził Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. Tym razem przeprowadzi ją Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

W związku z tym, podczas Mszy świętej o godz. 9:00 i o godz. 10:30 Ksiądz Biskup wygłosi homilie. Na Mszę świętą o godz. 10:30 zapraszamy przedstawicieli wspólnot i duszpasterstw działających w naszej parafii, którzy złożą na ręce Księdza Biskupa sprawozdania z pięcioletniej działalności tychże wspólnot. Następnie Ksiądz Biskup weźmie udział we Mszy świętej dla dzieci o godz. 12:00. Na tej Mszy świętej niech nie zabraknie żadnego dziecka; zapraszamy na tę Mszę świętą także wszystkich rodziców. Uroczystą Mszę świętą, z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży, odprawi Ksiądz Biskup o godz. 13:30 wraz z Księżmi Proboszczami naszego dekanatu. Przyjdźmy także jak najliczniej na tę Mszę świętą. Po tej Mszy świętej, na plebanii odbędzie się spotkanie Księdza Biskupa z księżmi naszej parafii, dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 i katechetami. Potem Ksiądz Biskup zapozna się ze stanem naszej parafii, nawiedzi biuro i sprawdzi księgi parafialne. Stańmy wszyscy jako Parafianie na wysokości zadania, okazując nasze przywiązanie do Pana Boga i Kościoła. Wizerunek naszej parafii zależy od każdego z nas, od naszej żywej wiary i miłości, którą wyraźmy swoją obecnością na Mszy świętej z udziałem z Ks. Biskupa.

W ramach przygotowań do wizytacji zapraszamy Parafian do kościoła w sobotę, 23 marca, po Mszy św. o godz. 8:30, aby gruntownie sprzątnąć nasz kościół; przynieśmy niezbędny sprzęt i środki czystości. Również w sobotę, na godz. 12:00, zapraszamy wszystkich chętnych do sprzątania okolicy naszego kościoła, z racji na Pierwszy Dzień Wiosny. Szczegóły na wywieszonym plakacie.

Msza święta do Ducha Świętego

W poniedziałek, 18 marca, o godz. 18:00, zostanie odprawiona Msza święta do Ducha Świętego. Spotkanie wspólnot Spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwa Straży Honorowej i Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 18 marca, po Mszy świętej o godz. 18:00.

Uroczystość Świętego Józefa

We wtorek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych.

Różaniec do Matki Boskiej Bolesnej

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w każdą środę Wielkiego Postu o godz. 17:15 na wspólne odmawianie różańca do Matki Boskiej Bolesnej.

Dzień Papieski i Msza święta za Ojczyznę

W piątek, 22 marca, przypada w naszej parafii Dzień Papieski, dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz modlitwy dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17:00 w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00. Po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:00 wznowimy adorację, a zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

Modlitwa za małżeństwa w kryzysie

Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej pod chórem. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa, które są w kryzysie.

Przygotowanie do Triduum Paschalnego

Zapraszamy wszystkich chętnych do czytania i śpiewania oraz pełnienia różnych funkcji liturgicznych podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Szczegóły u ks. Grzegorza w zakrystii.

Letnie kolonie dla dzieci

Nasza parafia we współpracy z firmą „E-kajakowo.pl” organizuje w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia 2019 r. letnie kolonie w góry dla służby liturgicznej i dzieci ze scholi, a także dla chętnych dzieci z naszej parafii. W programie m.in.: spływ Dunajcem, wjazd koleją na Palenicę i Gubałówkę, zwiedzanie Krakowa, rejs statkiem po j. Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku w Niedzicy, wycieczka do doliny Kościeliskiej i szaleństwo na termach. Koszt wyjazdu 1400 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły i zapisy u ks. Grzegorza.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 15.500 zł (14.400 zł na kolektę i 1.100 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii ); chórzyści zebrali 1.820 zł.

Dzisiaj przed kościołem kwestuje Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. W podziękowaniu za hojność Parafian, dzieci przygotowały kolorowy upominek. Z góry dziękujemy za okazane serce. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć misje i misjonarzy.

Kiosk parafialny

Zachęcamy do odwiedzenia naszego kiosku parafialnego, gdzie polecamy dwa nowe, ostatnie numery biblijnego czasopisma „Galilea”. Jeden poświęcony jest tematowi „radości”, a drugi miastu Jerycho.

Dzień otwarty w Szkołach św. Wojciecha

Katolicka Szkoła Podstawowa oraz liceum Św. Wojciecha z klasą pożarnictwa i ratownictwa medycznego, działające przy naszej parafii, zapraszają na dzień otwarty szkoły dzisiaj (w niedzielę, 17 marca) od godz. 10:00 do godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy.

Wybory do Rady Dzielnicy

W niedzielę za tydzień, 24 marca, odbędą się wybory do Rady Dzielnicy. Weźmy w nich jak najliczniejszy udział. Od ilości głosujących zależy, jak duży budżet dostaniemy w kolejnych pięciu latach.

 

Zmarli: śp. Wanda Jeziak, śp. Irena Bednarek, śp. Wiesław Kiełkowski i śp. Bolesław Ostrowski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group