2019.03.24, III Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post

Rozpoczęliśmy trzeci tydzień Wielkiego Postu. Trwajmy dalej w naszych wielkopostnych postanowieniach, w stanie łaski uświęcającej jak najczęściej przystępujmy do Komunii świętej. Pogłębiajmy także naszą więź z Chrystusem cierpiącym przez udział w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek: dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży o godz. 19:00 i dla dorosłych po Mszy świętej o godz. 8:30 oraz o godz. 17:30. Dodatkowo, nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji będzie we wtorek, 26 marca, o godz. 17:15; potem Koronka do Miłosierdzia Bożego. Gorzkie Żale zawsze w niedzielę o godz. 17:00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia

W poniedziałek, 25 marca, będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30, 18:00 i 19:30. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich, którzy chcieliby złożyć uroczyście przyrzeczenie duchowej adopcji podczas Mszy świętej o godz. 18:00 prosimy o przybycie do zakrystii kilkanaście minut przed Mszą świętą w celu odebrania deklaracji.

Dodajmy, że w poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 18:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.

Spotkania wspólnot

Franciszkański Zakon Świeckich zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16:00.

Kościelna Służba Mężczyzn ma spotkanie w czwartek, po Mszy świętej o godz. 18:00.

24 Godziny dla Pana

W piątek 29 marca 2019 r. o godzinie 17:00 w Bazylice św. Piotra w Rzymie, papież Franciszek będzie przewodniczył otwarciu celebracji pokutnej „24 godziny dla Pana” pod hasłem: „I Ja ciebie nie potępiam”. Nasza Parafia również pragnie włączyć się w to wydarzenie. Rozpoczniemy je Drogą krzyżową o godz. 19:00, po której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu; potrwa ona do godz. 24:00. O godz. 22:00 odśpiewamy Kompletę. Adorację wznowimy w sobotę, po Mszy świętej o godz. 6:30. O godz. 8:00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 12:00 na modlitwę brewiarzową. O godz. 15:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. 18:00. Bardzo mocno prosimy o uszanowanie ciszy w czasie adoracji i nie odprawianie głośnych modlitw w tym czasie. Przez cały czas będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Akcja charytatywna „Tak, pomagam”

W dniach 29 i 30 marca Parafialne i Szkolne Koła „Caritas” organizują akcję charytatywną „Tak, pomagam” w sklepach „Biedronka” na Morenie. Zachęcamy do wzięcia udziału poprzez przekazanie przy wyjściu ze sklepu produktów spożywczych na rzecz chorych i potrzebujących, które będą rozdzielane w naszej Kuchni Charytatywnej.

Msza święta kaszubska

W przyszłą niedzielę, Msza święta o godz. 13:30 będzie sprawowana po kaszubsku.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i uwielbienie, które poprowadzi wspólnota „Agnus Dei”.

Przygotowanie do Triduum Paschalnego

Zapraszamy wszystkich chętnych do czytania i śpiewania oraz pełnienia różnych funkcji liturgicznych podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Szczegóły u ks. Grzegorza w zakrystii.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na rzecz dzieci i młodzieży ze świetlicy „Promyk Nadziei”; zebraliśmy 3.000 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć w ramach „Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami” akcję „Ad Gentes”.

Skarbonki Caritas

Pod chórem na stoliku wyłożone są skarbonki „Caritas”, do których przez okres Wielkiego Postu możemy składać ofiary, które jak w latach poprzednich, zostaną przekazane na obiady dla najbiedniejszych dzieci z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum. Zabierzmy te skarbonki ze sobą do domu i włączmy się tę akcję charytatywną. Akcja ta jest adresowana do wszystkich Parafian. Na zakończenie Wielkiego Postu, skarbonki te prosimy przynieść do kościoła w Wielką Sobotę przy okazji święconki.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group