2019.03.31, IV Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post

Trwa okres Wielkiego Postu. Przeżyliśmy już wielkopostne rekolekcje. Tydzień temu Ks. Bp Wiesław Szlachetka dokonał kanonicznej wizytacji naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali i uczestniczyli w tym wydarzeniu. „Bóg zapłać” tym, którzy przyszli sprzątać kościół, dekorowali i przygotowywali sprawozdania z działalności wspólnot naszej parafii. Wszystko to odzwierciedlało charakter i obraz naszej parafii. Ponieważ jesteśmy w połowie Wielkiego Postu, nadal zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, 3 kwietnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 18:00; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 4 kwietnia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00. Godzina Święta do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 kwietnia, uczcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Dzieci zapraszamy na dodatkową Mszę świętą i Drogę Krzyżową o godz. 16:30; spowiedź od godz. 16:00. Młodzież zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19:00.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 8:30, a potem na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi i krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Księżą odwiedzą chorych w domach.

W przyszłą niedzielę tj. 7 kwietnia o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo Gorzkich Żali, a potem wymianą tajemnic różańcowych. O godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca.

Zaproszenie na koncert wielkopostny

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w "Wielkopostnych rozważaniach"- koncercie połączonym z refleksją nad Słowem Bożym kierowanym do nas w okresie Wielkiego Postu. Rozważania prowadzić będzie ks. Krzysztof, a  o oprawę muzyczną zadba nasz chór parafialny Cantores Minores Gedanenses. Będzie to również okazja do wspólnego śpiewu polskich pieśni pokutnych i pasyjnych.

Koncert odbędzie się w  najbliższą sobotę - 6 kwietnia bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele (około godziny 18.45).

Zapraszamy także chętnych na modlitwę ze śpiewami z Taize w poniedziałek, 1 kwietnia, o godz. 19:30 do Sanktuarium w Matemblewie.

Przygotowanie do Triduum Paschalnego

Zapraszamy wszystkich chętnych do pełnienia różnych funkcji liturgicznych podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Szczegóły u ks. Grzegorza w zakrystii.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary „Ad Gentes”. Dzisiaj, jak zawsze w piątą niedzielę miesiąca możemy złożyć ofiarę do skarbonki pod chórem na figurę św. Michała Archanioła. Za tydzień, chórzyści przed kościołem, kwestować będą na organy. Prace przy ich budowie trwają nieustannie, co możemy na bieżąco śledzić. Zapraszamy także do włączenia się w przyszłą niedzielę w akcję „Pola Nadziei”. Akcja ma na celu wsparcie datkami hospicjów działających w naszej archidiecezji.

Skarbonki Caritas

Pod chórem na stoliku wyłożone są skarbonki „Caritas”, do których przez okres Wielkiego Postu możemy składać ofiary, które jak w latach poprzednich, zostaną przekazane na obiady dla dzieci z naszej szkoły podstawowej. Zabierzmy te skarbonki do domu i włączmy się tę akcję charytatywną. Akcja ta jest adresowana do wszystkich Parafian. Skarbonki te przynieśmy do kościoła w Wielką Sobotę przy okazji święconki.

Wyjazd do Grecji

Rozpoczęliśmy zapisy na wyjazd 16 września na ośmiodniowy pobyt w Grecji; koszt 730 euro + bilet lotniczy. Program wywieszony jest w gablotce ogłoszeń.

Zachęcamy do obejrzenia w kinach filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie”.

 

Zmarł Andrzej Siatka.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group