2019.04.07, V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy najważniejsze misteria naszej wiary w roku liturgicznym. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich Mszy świętych zostaną poświęcone palmy. Msza święta o godz. 10:30 będzie poprzedzona uroczystą procesją z palmami z dolnego kościoła. Nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 dla przedszkolaków. Zachęcamy do nabywania palm przygotowanych i rozprowadzanych przed kościołem przez nasze Parafianki; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na stację Drogi Krzyżowej do górnego kościoła, którą będziemy realizowali po zbudowaniu organów.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii

Jak co roku, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, a więc już w piątek najbliższy – 12 kwietnia, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. W związku z Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii, w piątek nie będzie w naszym kościele innych nabożeństw Drogi Krzyżowej, a do tej ulicami naszej parafii wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, gorąco zachęcamy. Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. Pójdziemy ul. Piecewską, Matuszewskiego, Kolumba, Czecha i Wyrobka. Za niesienie krzyża odpowiadają wyznaczone wspólnoty: z kościoła do stacji I – Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis”, do stacji II – Franciszkański Zakon Świeckich, do stacji III – Żywy Różaniec, do stacji IV – Wspólnota Fatimska, do stacji V – Wspólnota Eucharystii, do stacji VI – Czciciele Miłosierdzia Bożego, do stacji VII – Apostolstwo Modlitwy, do stacji VIII – Kościół Domowy, do stacji IX – Straż Honorowa NSPJ, do stacji X – Krąg Pielgrzyma, do stacji XI – Służba Liturgiczna, do stacji XII – Apostolstwo Dobrej Śmierci, do stacji XIII – Chór „Cantores Minores Gedanenses” i do stacji XIV – Anonimowi Alkoholicy.

Droga Krzyżowa z obchodzeniem stacji w kościele we wtorek, o godz. 17:00.

Przygotowanie do Triduum Paschalnego

Wszystkich, którzy zgłosili się do czynnego uczestnictwa w Triduum Paschalnym prosimy o przyjście na spotkanie w sobotę, po wieczornej Mszy św. do górnego kościoła.

Świętowanie Triduum Paschalnego rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej (godz. 18:00), poprzez ceremonie Wielkiego Piątku (godz. 18:00), a ich zwieńczeniem będzie najuroczystsza Msza święta Wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną. Rozpoczęcie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 21:00; procesja przewidziana jest już po północy. Bliższe informacje za tydzień.

Wspólnota Fatimska

Wspólnotę Fatimską zapraszamy na Mszę świętą w poniedziałek, o godz. 6:30, która będzie sprawowana o zdrowie dla szefowej wspólnoty, Pani Krystyny.

Spotkanie wspólnot

W poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich we wtorek o godz. 16:00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w piątek, 12 kwietnia, na różaniec do Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17:15.

Misterium Męki Pańskiej

Grupa teatralna z XX LO wraz z naszą dziecięcą scholą parafialną zaprasza na Misterium Męki Pana Jezusa we wtorek po wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele. W związku z tym, Msza święta wieczorna odbędzie się w górnym kościele.

Nabożeństwo fatimskie

W sobotę, 13 kwietnia, po Mszy świętej o godz. 18:00 zostanie odprawione różańcowe nabożeństwo fatimskie.

Modlitwa za małżeństwa w kryzysie

Wyjątkowo za tydzień, Domowy Kościół będzie zachęcał do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Zainteresowani będą mogli się wpisać do Księgi Modlitwy.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem na organy kwestują chórzyści; w miarę możliwości zachęcamy do ofiarności. Również dzisiaj trwa zbiórka datków na gdańskie hospicja w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze ubrani w żółte koszulki każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Natomiast za tydzień podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się z kolekta przeznaczona na budowę organów. Zespół Charytatywny wystawił w prezbiterium kosz na nasze „dary serca” dla najbiedniejszych.

 

Zmarli: śp. Franciszek Rybicki oraz śp. Grzegorz Wasiak.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group