2019.04.21, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny, 22 kwietnia, Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30; nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 dla przedszkolaków. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie odczytany list Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i odbędzie się kolekta przeznaczona na potrzeby uczelni katolickich.

Okres Wielkanocny

Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden świąteczny dzień. Zewnętrznymi znakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego; pozostaną one przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w górnym kościele; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego; przygotowujemy się do niej przez trwającą od Wielkiego Piątku nowennę. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:15, a w następne dni, zawsze o godz. 17:15. Niedziela Miłosierdzia rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

W Niedzielę Miłosierdzia Msza święta o godz. 13:30 będzie odprawiona z kaszubską liturgią Słowa.

Inne ogłoszenia

Z racji pierwszeństwa dni liturgicznych, uroczystość św. Wojciecha z 23 kwietnia została przeniesiona na wtorek po 2 Niedzieli Wielkanocnej, czyli 30 kwietnia.

W najbliższy piątek, ponieważ przypada on w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje post.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie Paniom, które przez wiele dni przygotowywały palmy, a potem je rozprowadzały. Ofiary – 6.120 zł. złożone przy okazji nabywania palm zostały przeznaczone na stacje Drogi Krzyżowej do górnego kościoła. „Bóg zapłać” za ofiary na budowę organów. Zebraliśmy 19.700 zł (18.400 zł na kolektę i 1.300 zł od indywidualnych ofiarodawców). Za tydzień na rzecz najuboższych przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny, który dziękuje za wszystkie dary serca złożone do kosza, który był ustawiony w prezbiterium.

 

Zmarła śp. Regina Ostaszewska.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group