2019.04.28, II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza, II niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, kończy Oktawę Wielkanocną i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 13:30, w „Godzinie Miłosierdzia”, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 15:30. W nadchodzącym tygodniu, modlitwą i ofiarą będziemy mogli wspierać najbardziej potrzebujących; ofiary te zostaną przekazane na działalność „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej.

Podziękowanie

Chcieliśmy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowywali kościół do Uroczystości Wielkanocnych. Przede wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w liturgię Triduum Paschalnego, Pani Krystynie za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać Chórowi i Panu organiście, harcerzom oraz Służbie Liturgicznej za piękną służbę i adorację.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w górnym kościele według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30. Nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 dla przedszkolaków. Uroczystość Królowej Polski przypada w pierwszy piątek miesiąca; okolicznościowe nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18:00. Ten dzień, to także 228 rocznica Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość świętego Wojciecha

We wtorek będziemy świętowali przełożoną z racji Oktawy Wielkanocnej uroczystość świętego Wojciecha, głównego patrona Polski; zapraszamy na Mszę świętą.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Nabożeństwa majowe

W środę rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W związku z tym, przez cały miesiąc, w naszym kościele będą odbywać się nabożeństwa majowe. Dorosłych i dzieci zapraszamy codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00, a w dni powszednie również po Mszy świętej o godz. 8:30.

Dodajmy, że w czwartek, 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

W pierwszy czwartek miesiąca, 2 maja, za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, modlić się będziemy po Mszy świętej o godz. 18:00 w łączności z nabożeństwem majowym. Potem będzie Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19:30.

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 maja, po Mszy świętej o godz. 8:30 uczcimy Niepokalane Serce Maryi i odmówimy różaniec.

W sobotę księża odwiedzą w domach chorych; Ks. Krzysztof w poniedziałek, 6 maja.

W przyszłą niedzielę, 5 maja, o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca, a o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.

Archidiecezjalne Święto Patronalne ku czci św. Wojciecha

W przyszłą niedzielę, 5 maja, odbędą się archidiecezjalne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. O godz. 9:00 wyruszą dwie pielgrzymki piesze – Pielgrzymka Gdańszczan z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, oraz Pielgrzymka Młodzieżowa od kościoła św. Trójcy w Gdańsku. Dojazd z centrum Gdańska autobusami linii: 151, 237 lub 207. O 12:00 na Wzgórzu św. Wojciecha rozpocznie się Msza święta odpustowa, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Antoni Dydycz OFMCap. Po Mszy świętej zapraszamy na piknik rodzinny przy kościele.

Szkoły Katolickie im. Św. Wojciecha

Trwa nabór do Katolickich Szkół im. Św. Wojciecha: Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego działających przy naszej parafii. Przyjmowane są zapisy do wszystkich klas Szkoły Podstawowej oraz do klas licealnych o profilu strażacko-przyrodniczym, humanistyczno-dziennikarskim i matematyczno-przyrodniczym. Informacje szczegółowe umieszczone są na plakatach i wyłożonych ulotkach.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem na rzecz najbiedniejszych kwestuje Zespół Charytatywny. Za tydzień przed kościołem kwestować będą chórzyści na budowę organów.

 

Zmarli: Czesław Bernal, Edmund Chrzanowski i Ryszard Domżalski.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group