2019.05.05, III Niedziela Wielkanocna

Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

Dzisiejsza, III Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna; rozpoczyna się tym samym XI Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do czytania Pisma Świętego. Pomocne w zrozumieniu Pisma Świętego może być znakomite czasopismo pt. „Galilea”, które jest do nabycia w kiosku parafialnym. Aktualne są numery poprzednie, a nowy numer jest poświęcony Jerozolimie, miejscu męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Lekturę tych czasopism serdecznie polecamy.

Uroczystość św. Stanisława, Patrona Polski

W środę, 8 maja, obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy świętej, aby modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na interesującą konferencję „Biblia o finansach”, w czasie której będzie można poznać zasady, które pomogą doświadczyć wolności finansowej; szczegóły na plakatach. Konferencja odbędzie się w czwartek, 9 maja, o godz. 19:00 w kawiarence parafialnej.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na Mszę świętą w piątek, 10 maja, o godz. 18:00, która poprzedzi różaniec do Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17:15.

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę, tj. 11 maja, o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w maju obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Msza święta łacińska

W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza święta po łacinie o godz. 10:30.

Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka

Za tydzień, w niedzielę, na Mszę świętą o godz. 13:30 zapraszamy wszystkie matki oczekujące narodzin swego dziecka, przyszłych ojców oraz ich rodziny. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Wszystkim zostanie udzielone okolicznościowe błogosławieństwo.

Diecezjalny Dzień Wspólnoty „Światło Życie”

W przyszłą niedzielę w naszej parafii, Ruch „Światło Życie” będzie przeżywał Diecezjalny Dzień Wspólnoty.

Nabożeństwa majowe

Przypominamy, że zawsze po Mszy świętej o godz. 18:00 i w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8:30 odprawiamy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. Podtrzymujmy tę piękną, polską, majową tradycję uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary dla najbiedniejszych; Zespół Charytatywny zebrał dla nich 2.380 zł. „Bóg zapłać” także za ofiary w skarbonkach z jałmużny wielkopostnej. Zebraliśmy 2.485 zł, które zostały przekazane na obiady dla biednych dzieci z naszej szkoły podstawowej przy ul. Gojawiczyńskiej (w 2018 r. zebraliśmy 1.800 zł).

Dzisiaj przed kościołem na budowę organów kwestują chórzyści. Za tydzień, w miarę możliwości, zachęcamy do szczególnej ofiarności, gdyż podczas każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka ofiar na naszą wielką inwestycję, jaką jest budowa organów. Prace przy ich budowie trwają zgodnie z harmonogramem.

 

Zmarli: śp. Krystyna Szymczyk, śp. Tomasz Krzyżanowski i śp. Ryszard Ułanowicz.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group