2019.05.12, IV Niedziela Wielkanocna

Zakończenie Tygodnia Biblijnego

Zakończyliśmy XI Tydzień Biblijny, ale mimo to, zachęcamy wszystkich do czytania Pisma Świętego. Pomocne w zrozumieniu Pisma Świętego może być znakomite czasopismo pt. „Galilea”, które jest do nabycia w kiosku parafialnym. Aktualne są numery poprzednie, a nowy numer jest poświęcony Jerozolimie, miejscu męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Lekturę tych czasopism serdecznie polecamy.

Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennej Mszy świętej i nabożeństwach majowych, podczas których modlić się będziemy w tej tak ważnej intencji.

Nabożeństwo fatimskie

W poniedziałek, 13 maja, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej na różańcowe nabożeństwo w łączności z nabożeństwem majowym po Mszy świętej o godz. 18:00, a potem na procesję z figurą Matki Boskiej Fatimskiej dokoła kościoła.

Dodajmy, że w poniedziałek, 13 maja przypada 38 rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Spotkanie wspólnot

Spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek za tydzień, 20 maja.

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie we wtorek, o godz. 16:00.

Uroczystość I Komunii Świętej

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, o godz. 10:00. Zapraszamy na tę uroczystość do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

Inne uroczystości i święta

We wtorek przypada święto św. Macieja, Apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Natomiast w piątek imieniny będzie obchodził Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Oliwie, o godz. 10:00, odbędą się święcenia kapłańskie; czterech z mających przyjąć święcenia miało w naszej parafii praktykę akolicką.

Krąg Pielgrzyma

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Województwa Zachodniopomorskiego, którą organizuje Krąg Pielgrzyma w dniach 10 - 15 czerwca 2019 r. W programie: Darłowo, Płoty, Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Kamień Pomorski z koncertem organowym, Schwedt (Niemcy), Krzywy Las, Gryfino, Kołbacz, Stargard. Koszt pielgrzymki 900 zł/osobę. Zgłoszenia u p. Andrzeja Łuczaka - tel. +48 788-358-704.

Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w pielgrzymce do Jordanii i Izraela we wrześniu, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Spotkanie Młodych w Lednicy

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Planujemy dołączyć się do grupy z parafii św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu. Koszt wyjazdu - 80 zł. Szczegóły u ks. Grzegorza.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na budowę organów; chórzyści zebrali 1.540 zł i 10 $. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.

 

Zmarli: śp. Henryka Śmigielska, śp. Roman Szwoch i śp. Ewa Fojt.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group