2019.05.19, V Niedziela Wielkanocna

Biały Tydzień

W związku z Białym Tygodniem, Msze święte od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 18:00 będą odprawiane w górnym kościele. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzinami oraz wszystkich parafian.

W tym miejscu chciałbym podziękować bierzmowanej w tym roku młodzieży i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wspólny dar ołtarza, którym jest piękny ornat.

W poniedziałek, Msza święta wotywna do Ducha Świętego.

Uroczystość rocznicowa dzieci pierwszokomunijnych

W sobotę, 25 maja, o godz. 10:00 zostanie odprawiona w górnym kościele uroczysta Msza święta w rocznicę Pierwszej Komunii świętej dzieci, które do Pierwszej Komunii św. przystąpiły rok temu. W piątek o godz. 16:00 odbędzie się próba, a o godz. 17:00 spowiedź.

Już dziś podajemy do wiadomości, że uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii za rok będzie miała miejsce w sobotę, 16 maja (2020 r.), o godz. 10:00.

Spotkanie wspólnot

Przeniesione spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, po wieczornej Mszy świętej i majowym nabożeństwie.

Dzień Papieski i Msza święta za Ojczyznę

W związku z przypadającym w środę, 22 maja, Dniem Papieskim, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00 do kaplicy, a po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:00, adorację będziemy kontynuowali w kościele do godz. 21:00; zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W sobotę, 25 maja, po wieczornej Mszy świętej, będzie okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

Msza święta kaszubska

W przyszłą niedzielę, Msza święta o godz. 13:30 będzie z kaszubską Liturgią Słowa.

Modlitwa za małżeństwa w kryzysie

Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej pod chórem. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa, które są w kryzysie.

Nabożeństwa majowe

Wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy każdego dnia po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00.

Spotkanie Młodych w Lednicy

Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w XXIII Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich 1 czerwca 2019 r. Koszt wyjazdu - 80 zł. Szczegóły u ks. Grzegorza.

Kolonie letnie

Nasza parafia we współpracy z firmą „E-kajakowo.pl” organizuje w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia 2019 r. letnie kolonie w góry. W programie m.in.: spływ Dunajcem, wjazd koleją na Palenicę i Gubałówkę, zwiedzanie Krakowa, rejs statkiem po j. Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku w Niedzicy, wycieczka do doliny Kościeliskiej i szaleństwo na termach. Koszt wyjazdu 1400 zł. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież - są jeszcze wolne miejsca. W imieniu organizatorów prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty. Spotkanie z kierownikiem kolonii odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 19:00. Zapisy u ks. Grzegorza, a szczegóły można uzyskać także u p. Piotra Sulińskiego, kierownika kolonii - nr tel. 503-128-634.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 15.300 zł (13.500 zł na kolektę i 1.800 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Dzisiaj przed kościołem kwestuje Zespół Charytatywny na rzecz najuboższych. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć zbiórkę ofiar na figurę św. Michała Archanioła.

 

Zmarli: śp. Ewa Fojt i śp. Bonifacy Chyła.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group