2019.06.02, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez trwającą nowennę, odprawianą w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. W gablotce ogłoszeń wywiesiliśmy wykaz Kościołów Stacyjnych dla poszczególnych wspólnot, które chcą wziąć udział w uroczystościach centralnych naszej archidiecezji z 8/9 czerwca.

My zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę, 8 czerwca, o godz. 19:30 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. W programie m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie, konferencja i uwielbienie. Po zakończeniu czuwania, uroczysta Msza święta o północy w Bazylice Mariackiej.

Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8:30 i zawsze po Mszy św. o godz. 18:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W pierwszą środę, 5 czerwca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Spotkanie wspólnoty młodych

Wspólnota młodych „Agnus Dei” i Wspólnota Młodzieżowa zapraszają na Mszę świętą, która będzie odprawiona w czwartek, 6 czerwca, o godz. 19.15 w kaplicy. Msza święta będzie sprawowana po łacinie. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie w kawiarence. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych, a także zachęcamy do dołączenia do tych wspólnot.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 6 czerwca, modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, w łączności ze Mszą św. o godz. 8:30 i 18:00. W pierwszy piątek miesiąca, 7 czerwca, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla uczniów gimnazjalnych; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:00.

Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę, tj. 8 czerwca, o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w czerwcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę, zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Msza święta łacińska

Za tydzień, Msza święta o godz. 10:30 będzie odprawiona po łacinie.

Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka

Za tydzień, w niedzielę, na Mszę św. o godz. 13:30 zapraszamy wszystkie matki oczekujące narodzin swego dziecka, przyszłych ojców oraz ich rodziny. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Wszystkim zostanie udzielone okolicznościowe błogosławieństwo.

Spotkanie przedpielgrzymkowe

Wszystkich, którzy zapisali się na wrześniową pielgrzymkę do Grecji, zapraszamy na spotkanie do kawiarenki parafialnej w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 19:00.

Spotkanie przedstawicieli wspólnot i duszpasterstw

Już dziś podajemy do wiadomości, że spotkanie przedstawicieli wspólnot i duszpasterstw odbędzie się nie w poniedziałek 17 czerwca, lecz tydzień wcześniej, 10 czerwca (poniedziałek).

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiarę 500 zł na figurę św. Michała Archanioła od wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dzisiaj przed kościołem kwestują chórzyści na budowę organów. Na ten sam cel, za tydzień odbędzie się specjalna kolekta inwestycyjna, którą w miarę możliwości polecamy ofiarności wszystkich Parafian.

Przypominamy o dzisiejszym nabożeństwie różańcowym i wymianie tajemnic o godz. 17:00.

 

Zmarli: śp. Rajmund Zygmuntowski i śp. Krystyna Sicińska.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group