2019.06.09, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego; to w tradycji ludowej pierwszy dzień Zielonych Świąt. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa jutro we Mszy świętej.

Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 8:30 i zawsze po Mszy świętej o godz. 18:00

Spotkanie przedstawicieli wspólnot i duszpasterstw

Jak już informowaliśmy, spotkanie przedstawicieli wspólnot i duszpasterstw odbędzie się nie w poniedziałek 17 czerwca lecz tydzień wcześniej, czyli jutro, 10 czerwca, po Mszy świętej wieczornej w kawiarence parafialnej.

Nowenna przed uroczystością Bożego Ciała

Nowennę przed Uroczystością Bożego Ciała rozpoczniemy we wtorek, 11 czerwca, w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:00. Rozpoczniemy tym samym bezpośrednie przygotowanie do naszej parafialnej uroczystości odpustowej.

Franciszkański Zakon Świeckich

Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 16:00.

Męczennicy Gdańscy

Trwa w naszej Archidiecezji Rok Jubileuszowy ku czci Błogosławionych męczenników Gdańskich. W środę w liturgii uczcimy Błogosławionych 108 Męczenników II Wojny Światowej, a wśród nich Błogosławionych męczenników Kościoła Gdańskiego: ks. Mariana Góreckiego, ks. Bronisława Komorowskiego, ks. Franciszka Rogaczewskiego, ks. Władysława Miegonia i s. Alicję Kotowską.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i Dzień fatimski

W czwartek, 13 czerwca, obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej. Ten dzień to także Dzień fatimski.

Czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i procesję ze świecami wokół kościoła bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 18:00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W piątek, 14 czerwca, zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na Mszę świętą o godz. 18:00, którą poprzedzi różaniec do Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17:15; po Mszy świętej spotkanie wspólnoty.

Kolonie letnie

Nasza parafia we współpracy z firmą „E-kajakowo.pl” organizuje w dniach od 29 lipca do 7 sierpnia 2019 r. letnie kolonie w góry. W programie m.in.: spływ Dunajcem, wjazd koleją na Palenicę i Gubałówkę, zwiedzanie Krakowa, rejs statkiem po j. Czorsztyńskim, zwiedzanie zamku w Niedzicy, wycieczka do doliny Kościeliskiej i szaleństwo na termach. Koszt wyjazdu 1400 zł. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież - są jeszcze wolne miejsca. W imieniu organizatorów prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty. Spotkanie z kierownikiem kolonii odbędzie się w piątek, 14 czerwca br. o godz. 19:00. Zapisy u ks. Grzegorza, a szczegóły można uzyskać także u p. Piotra Sulińskiego, kierownika kolonii - nr tel. 503-128-634.

Marsz dla Życia i Rodziny

Przypominamy i zapraszamy na dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 15:00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej, a zakończy przy Sali BHP. Organizatorzy proszą o ubranie się na biało.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na organy; chórzyści zebrali 1.550 zł i dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” zaprasza na kwestę w przyszłą niedzielę. Uzbierane datki pomogą urozmaicić wakacyjny czas dzieciom i młodzieży skupionym przy naszej świetlicy. Podczas zbiórki dzieci będą miały dla parafian kolorowe upominki.

 

Zmarli: śp. Bronisław Szczepański, śp. Sławomir Skrzypiński, śp. Janina Dziekan i śp. Danuta Sosnowska.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group