2019.06.16, Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpustowa uroczystość Bożego Ciała

W czwartek, 20 czerwca, przypada nasz doroczny odpust – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7:30, 9:00, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła Miłosierdzia Bożego na Migowie do naszego kościoła po Mszy świętej o godz. 9:30. Procesja zatem rozpocznie się ok. godz. 10:20. Pójdziemy następującymi ulicami: Bulońską, Rakoczego, Jaśkową Doliną i Piecewską, zatrzymując się przy czterech ołtarzach. Wszystkich Parafian zachęcamy i zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w procesji, a przede wszystkim we Mszy św. w naszym kościele, gdzie będzie można dostąpić łask odpustowych. Nie tylko zamanifestujmy publicznie swoją wiarę uczestnicząc w procesji, ale wyraźmy Panu Bogu swoją miłość przez pełny udział we Mszy świętej. W dniu naszego odpustu parafialnego każdy, kto będzie uczestniczył we Mszy świętej w naszym kościele, może uzyskać odpust zupełny. Aby uzyskać taki odpust zupełny, trzeba przyjąć Komunię świętą, odmówić „Wierzę w Boga…” i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:30 oraz przed każdą inną Mszą świętą.

Dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji zapraszamy na próby w poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 17:00; dzieci przynoszą ze sobą własne koszyki.

Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa podczas całej oktawy Bożego Ciała we Mszy świętej o godz. 18:00 i procesji eucharystycznej wokół kościoła. Wszystkie Msze święte od Bożego Ciała do niedzieli, 30 czerwca, będą w górnym kościele.

Metropolita Gdański, mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił dyspensy od zachowania w tym tygodniu piątkowego postu (21 czerwca).

Nabożeństwa czerwcowe i nowenna przed uroczystością NSPJ

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są po Mszy św. o godz. 8:30 i 18:00 W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. W poniedziałek uwielbimy Ducha Świętego.

Ruch Szensztacki

W poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji rozwoju Ruchu Szensztackiego oraz błogosławieństwo dla Jego członków i opiekę Matki Bożej. Po Mszy świętej spotkanie w kawiarence parafialnej z s. Katarzyną dla członków i zainteresowanych Ruchem Szensztackim.

Zakończenie roku szkolnego

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, czyli we wtorek, 18 czerwca, zapraszamy wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum na dziękczynną Mszę świętą do górnego kościoła o godz. 17:00; zapraszamy także nauczycieli i rodziców.

W czasie wakacji, począwszy od przyszłej niedzieli, 23 czerwca, nie będzie Mszy świętej o 11:00 dla przedszkolaków w dolnym kościele.

Dzień papieski

W sobotę, 22 czerwca, przypada dzień modlitwy o błogosławieństwo Boże dla Ojca Świętego Franciszka oraz dzień dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17:00 w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00. Po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:00, wznowimy adorację, a na zakończenie, o godz. 21:00, odśpiewamy Apel Jasnogórski. Zachęcamy też do odwiedzenia i modlitwy przy Skwerze świętego Jana Pawła II.

Kościół Domowy

Dziś Kościół Domowy zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa będące w kryzysie. Ufamy, że doświadczą uzdrowienia.

Rekrutacja do Szkół Katolickich Św. Wojciecha

Szkoły Katolickie Św. Wojciecha, działające przy naszym kościele, informują że trwa rekrutacja do liceum i dodatkowa rekrutacja do szkoły podstawowej. Zapisy do końca czerwca. Informacje szczegółowe na plakatach i w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów; zebraliśmy 17.000 zł (13.050 zł na kolektę i 3.950 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii) oraz Radio Maryja i Telewizję Trwam – 170 zł.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz podopiecznych z naszej świetlicy „Promyk Nadziei”. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć dzieła misyjne kościoła.

 

Zmarli: śp. Nikodem Biszewski, śp. Edmund Gross, śp. Maria Wojtan, śp. Marian Byczuk, śp. Irena Krauze, śp. Janusz Silicki i śp. Halina Gąciara.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group