2019.06.23, XII Niedziela Zwykła

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie, każdego dnia w łączności ze Mszą świętą wieczorną odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, po procesji poświęcimy wianki, kwiaty i zioła. W tym tygodniu wszystkie Msze święte będą odprawiane w górnym kościele.

Podziękowanie

W związku z parafialną uroczystością odpustową, składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy przygotowywali i udekorowali ołtarze procesyjne. Dziękujemy Chórzystom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom i dziewczynkom sypiącym kwiaty. Wszystkim Parafianom dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała i tym, którzy udekorowali okna swoich mieszkań.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30 i 18:00 – wszystkie w górnym kościele. Po Mszy świętej o godz. 18:00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje post i nie będzie czynne biuro parafialne. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, abyśmy mogli dostąpić łask odpustowych.

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W związku z tym, Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30 i 18:00. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej; jest to tzw. świętopietrze. Wszystkich Parafian zachęcamy do udziału we Mszy świętej i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach. W tym dniu szczególną modlitwą obejmiemy Papieża Franciszka i jego posługę.

Zmiany personalne

Ks. Abp Metropolita Gdański, z dniem 1 lipca 2019 r. odwołał z naszej parafii ks. Wojciecha Szornaka i oddelegował go do pracy w parafii Św. Stanisława Biskupa we Wrzeszczu. Na Jego miejsce oddelegowany do pracy w naszej parafii został ks. Jarosław Lisica; przychodzi z parafii św. Krzysztofa w Gdańsku; ma 11 lat kapłaństwa. Obu Księżom życzymy owocnej pracy i błogosławieństwa Bożego na ich nowych placówkach. Ostatnią Mszę św. w naszej parafii odprawi Ks. Wojciech w niedzielę, 30 czerwca o godz. 10:30.

Msza święta Księży neoprezbiterów

W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, Księża neoprezbiterzy, którzy w naszej parafii odbyli praktyki kleryckie, odprawią uroczystą Mszę świętą o godz. 12:00, podczas której udzielą wszystkim obecnym okolicznościowe błogosławieństwo.

Spotkanie przedpielgrzymkowe

Spotkanie uczestników wrześniowej pielgrzymki do Grecji odbędzie się w poniedziałek, o godz. 19:00 w kawiarence; należy przynieść złotówkową należność (za bilet i bagaż).

Spotkania wspólnot

We wtorek o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 do 20:00.

W czwartek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn.

Za tydzień, w niedzielę o godz. 13:30, Msza święta z kaszubską Liturgią Słowa.

Nabożeństwa czerwcowe

Przed nami ostatni tydzień czerwca. Przypominamy o nabożeństwach ku czci NSPJ. i zapraszamy do uczestnictwa w nich Parafian zawsze po Mszy św. o godz. 8:30 i 18:00.

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

28 lipca wyruszy 37. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem "W mocy Bożego Ducha". Osoby, które różnych powodów nie mogą wziąć udziału we wspólnej drodze, zachęcamy do zapisania się do Grupy Biało-Złotej wspierającej swoją modlitwą pielgrzymów. Zapisy do tej grupy odbędą w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.

Rozpoczęły się wakacje

Z okazji rozpoczętych wakacji pragniemy przypomnieć, że nie jest to czas wolny od Pana Boga, modlitwy i obowiązków religijnych. Także podczas urlopów i wypoczynku mamy szlachetny obowiązek udziału w niedzielnej Mszy świętej.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na rzecz „Promyka Nadziei”; zebraliśmy 3.000 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć misje, a za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę na figurę św. Michała Archanioła.

 

Zmarli: śp. Teresa Kuszka, śp. Renata Krzywicka i śp. Sylwester Szczepaniak.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group