2019.06.30, XIII Niedziela Zwykła

Planowane zmiany organizacji duszpasterstwa

Po konsultacji z przedstawicielami wspólnot i duszpasterstw działających w naszej parafii, jak już informowaliśmy w biuletynie parafialnym przed tygodniem, planujemy dokonać niewielkiej korekty w funkcjonowaniu organizacji naszej parafii. Zmiany te mają umożliwić uczestnictwo w codziennej liturgii większej ilości wiernych, którzy dłużej pracują i coraz później wracają do domu z pracy. To ich głosy zadecydowały, że zdecydowaliśmy się na dokonanie zmiany godziny Mszy świętej w dni powszednie. Dotychczasowa godzina sprawowania Mszy świętej o godz. 18:00 będzie przesunięta o pół godziny, a zatem, od poniedziałku do soboty Msza święta wieczorna będzie odprawiana o godz. 18:30. Zmiana ta wejdzie w życie od 1 października br. Pragniemy przy tej okazji poinformować, że przyjęte już Msze święte na godzinę 18:00 będą odprawione pół godziny później, a więc o godz. 18:30.

Z tą zmianą łączą się kolejne zmiany, a mianowicie, wszystkie okolicznościowe nabożeństwa będą odprawiane przed wieczorną Mszą świętą, a więc o godz. 18:00. Chodzi o środowe nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwa majowe, czerwcowe i w październiku różańcowe.

Parafianie prosili także o możliwość częstszej, odbywającej się w ciszy, adoracji Najświętszego Sakramentu. Wsłuchując się w te głosy, od września będzie się odbywać adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej wieczornej; adoracja trwać będzie do godz. 20:00. W czasie trwania adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, wszak wprowadzamy stały dyżur spowiednika.

Dodajmy, że dotychczasowe nabożeństwa adoracji Najświętszego Sakramentu pozostają bez zmian, czyli nadal będziemy mogli adorować Pana Jezusa w każdy piątek od godz. 17:00 do 18:00 (lub do 18:30). Pozostawiamy „Dzień papieski” w każdy 22. dzień miesiąca, ale od września nie będzie dotychczasowej adoracji w 25. dzień miesiąca.

Msze święte w niedziele pozostają bez zmian.

Krąg Pielgrzyma – pielgrzymka do Płocka

Zebranie uczestników wrześniowej pielgrzymki do Modlina, Czerwińska i Płocka odbędzie się we wtorek, 2 lipca o godz. 19:00 w kawiarence parafialnej; należy wtedy wpłacić 250 zł.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, po Mszy św. wieczornej, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 4 lipca, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 lipca, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci i młodzieży; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:00.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca, uczcimy Niepokalane Serce Maryi po Mszy świętej o godz. 8:30 odmawiając różaniec i adorując Najświętszy Sakrament.

Mobilne Centrum Badań

Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek, 1 lipca 2019 r. o godz. 17:00 na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Dodajmy, badania są płatne.

Nasze ofiary

Dzisiaj możemy złożyć swą ofiarę do skarbonki pod chórem na figurę św. Michała Archanioła, a za tydzień, chórzyści będą kwestować przed kościołem na budowę organów.

 

Zmarli: śp. Sławomir Kolmec, śp. Zofia Sienkiewicz, śp. Paulina Łuczak i śp. Danuta Śledź.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group