2019.07.21, XVI Niedziela zwykła

Dzień papieski

W poniedziałek, 22 lipca, przypada dzień modlitwy o błogosławieństwo Boże dla papieża Franciszka oraz dzień dziękczynienia za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17:00 w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:00. Po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:00, wznowimy adorację; na zakończenie, o godz. 21:00, odśpiewamy Apel Jasnogórski. Zachęcamy też do odwiedzenia i modlitwy przy Skwerze świętego Jana Pawła II.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek, 25 lipca, zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 18:00; adoracja potrwa do godz. 20:00.

Poświęcenie pojazdów

W czwartek, 25 lipca, w święto Świętego Jakuba Apostoła, przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców i podróżujących. W związku z tym, tradycyjnie w tym dniu, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 zostaną poświęcone wszystkie pojazdy ustawione na przykościelnym placu. Nasza Parafia od lat uczestniczy w ogólnopolskim programie „Miva Polska” wspierając polskich misjonarzy w zakupie bardzo potrzebnego i koniecznego do skutecznej pracy misyjnej środków transportu; na ten cel zbierzemy ofiary w związku z poświęceniem pojazdów.

Msza święta kaszubska

Za tydzień, o godz. 13:30 zostanie odprawiona Msza święta z kaszubską Liturgią Słowa, na którą zapraszamy Kaszubów, sympatyków i gości.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 14.200 zł. (13.500 zł na kolektę i 700 zł. od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Dzisiaj przed kościołem na rzecz najbiedniejszych kwestuje Zespół Charytatywny, a za tydzień będziemy mogli wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Oliwie.

Kościół Domowy

Dziś Kościół Domowy zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa będące w kryzysie. Wierzymy w ich uzdrowienie.

Kolonie letnie

Za tydzień w poniedziałek, 29 lipca, rozpoczną się letnie kolonie w góry. Zbiórka dla uczestników wyjazdu o godz. 21:00 na parkingu naprzeciwko nowej myjni (przy kościele). Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonię, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły na stronie internetowej i Facebook’u parafii.

 

Zmarła śp. Anna Dąbrowska.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group