2019.07.28, XVII Niedziela Zwykła

Odpust „Porcjunkuli”

W piątek, 2 sierpnia, w każdym kościele możemy zyskać odpust „Porcjunkuli”. Jest on związany z Matką Bożą Anielską. Może go uzyskać wierny, który przy spełnieniu zwykłych warunków, odmówi Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, 31 lipca, o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Dni eucharystyczne

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:00.

W pierwszą sobotę miesiąca, 3 sierpnia uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8:30, nabożeństwo różańcowe i adorację.

W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, Msza święta o godz. 10:30 zostanie odprawiona w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary dla najbiedniejszych; zabraliśmy 2.220 zł. Składamy także podziękowanie za ofiary przekazane na rzecz misji w ramach akcji „MIVA POLSKA”; zebraliśmy 400 zł. Dzisiaj możemy wesprzeć swą ofiarą nasze Seminarium Duchowne w Gdańsku Oliwie. Za tydzień przed kościołem na organy kwestować będą chórzyści.

Wyjazd na wakacje

W poniedziałek, 29 lipca, rozpoczną się letnie kolonie w góry. Zbiórka uczestników wyjazdu o godz. 21:00 na dolnym parkingu parafialnym. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na kolonię; zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegóły u ks. Grzegorza, na stronie internetowej oraz na Facebook’u parafii.

 

Zmarli: śp. Danuta Rutkowska, śp. Ryszard Kosiński, śp. Aniela Kur i śp. Wanda Szmatowicz-Dudzińska.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group