2019.08.11, XIX Niedziela Zwykła

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W czwartek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej. Uroczystość ta jest świętem nakazanym, dlatego wszystkich Parafian i gości zapraszamy na Mszę świętą. W tym dniu, Msze święte zostaną odprawione w górnym kościele według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30. Podczas każdej Mszy świętej zostaną poświęcone owoce, zboża, kwiaty i zioła; będziemy mogli je tradycyjnie nabyć przed kościołem. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na figurę św. Michała Archanioła.

Dodajmy, że 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego oraz 99 rocznicę „Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej.

Nabożeństwo fatimskie

W wtorek, 13 sierpnia, po Mszy świętej o godz. 18:00 odmówimy różaniec fatimski, a następnie odbędzie się wokół kościoła procesja ze świecami. Zapraszamy czcicieli Matki Boskiej, a szczególnie całą wspólnotę fatimską.

Dyspensa

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych, udzielił na najbliższy piątek dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Nasze ofiary

„Bóg zapłać” za ofiary na organy. Tydzień temu chórzyści zebrali 1.520 zł. W imieniu „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej dziękujemy Parafianom, którzy wyposażyli w przybory szkolne 20 plecaków dla dzieci z Białorusi. Dzisiaj w całej Polsce przed kościołami odbywa się kwesta na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i innych uczelni katolickich; polecamy ją i my ofiarności wiernych. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group