2019.08.18, XX Niedziela Zwykła

Dzień papieski

W czwartek, 22 sierpnia, przypada Dzień Papieski. W związku z tym, o godz. 17:00 rozpoczniemy w kościele adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta z nieszporami, a potem dalej adoracja do godz. 21:00.

Msza święta kaszubska

W przyszłą niedzielę, Msza święta o godz. 13:30 zostanie odprawiona z kaszubską liturgią słowa.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 15.000 zł (14.000 zł na kolektę i 1.000 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Bóg zapłać Pani Marii za przygotowanie i rozprowadzenie kwietnych bukietów w uroczystość Matki Boskiej Zielnej; ofiary w wysokości 2.200 zł przeznaczono na figurę św. Michała Archanioła. Dzisiaj przed kościołem kwestuje na rzecz najbiedniejszych Zespół Charytatywny, natomiast za tydzień będziemy mogli wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Oliwie.

Biblioteka parafialna

Przypominamy wszystkim i zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która znajduje się na I piętrze i jest czynna w każdą środę od 19:00 do 20:00.

Katolickie Szkoły św. Wojciecha

Nasza parafia wraz z Katolickimi Szkołami św. Wojciecha w Gdańsku Morenie przygotował dla każdego z nas prezent w postaci pocztówki z cytatem słów św. Tomasza z Akwinu na dobre przeżycie niedzieli. Pocztówki można wziąć dla siebie i kogoś bliskiego z koszyczka wystawionego na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Film „Tajemnica Ojca Pio”

15 sierpnia swoją premierę kinową miał film pt.: "Tajemnica Ojca Pio". Ukazane są w nim m.in.: nagrania Ojca Pio w zakonie w Pietrelcinie, zeznania świadków życia świętego, świadectwa oraz materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu, którego projekcja ma miejsce w kinach Helios (Centrum Handlowe Forum i Alfa).

 

Zmarli: śp. Eugeniusz Skowyrski, śp. Janina Nagórska, śp. Czesław Pięciak, śp. Renata Stoińska – Preis i śp. Marianna Nosińska.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group