2019.08.25, XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Jutro, w poniedziałek, 26 sierpnia, przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku będziemy obchodzić 101. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Niech nikogo nie zabraknie na Mszy świętej, aby włączyć się w dziękczynną, wspólną modlitwę wobec Jasnogórskiej Pani jako Opiekunki narodu polskiego i naszej Ojczyzny. Msza święta o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek, 27 sierpnia, o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Msza św. dla przedszkolaków, szkół podstawowych i poświęcenie tornistrów

Za tydzień, 1 września, po wakacyjnej przerwie wznowimy odprawianie Mszy świętej dla przedszkolaków o godz. 11:00 w kościele dolnym. Zainaugurujemy też za tydzień, 1 września, nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Mszą świętą o godz. 12:00. Podczas tych Mszy świętych poświecimy tornistry i przybory szkolne najmłodszych uczniów.

Rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych

W sobotę 31 sierpnia br. o godz. 12:00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza święta z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Po Eucharystii nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

Biuletyn parafialny

Po wakacyjnej przerwie, za tydzień, ukaże się biuletyn parafialny „Corpus Dei”.

Kiosk parafialny

Za tydzień będzie już otwarty kiosk parafialny. Będzie więc do nabycia nowa prasa katolicka, w tym „List do Pani” oraz biblijne czasopismo „Galilea”.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie w imieniu podopiecznych Zespołu Charytatywnego za ofiary dla najbiedniejszych; zebraliśmy 1.700 zł. Serdeczne podziękowanie składamy także Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena” za znaczące dofinansowanie posiłków dla najuboższych. Dzisiaj możemy wesprzeć nasze Seminarium Duchowne w Oliwie, a za tydzień chórzyści będą kwestować na budowę organów.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19:30.

Zaproszenie na badanie układu kostnego

Wszystkich chętnych zapraszamy na bezpłatne badanie układu kostnego pod kątem mineralizacji kości, napięcia mięśniowego i funkcjonowania organów wewnętrznych. Badanie będzie miało miejsce w kawiarence parafialnej w poniedziałek, 26 sierpnia: pierwsza grupa o godz. 9:30, a druga grupa o godz. 12:00.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group