2019.09.08, XXIII Niedziela Zwykła

Spotkanie wspólnot

W poniedziałek, 9 września, po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie członków następujących wspólnot: Koła Przyjaciół Radia Maryja, Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Straży Honorowej NSPJ.

Franciszkański Zakon Świeckich

Spotkania Franciszkańskiego Zakon Świeckich w najbliższy wtorek nie będzie.

Katecheza dla dorosłych

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę przez zdobywanie wiedzy na katechezy dla dorosłych. Katechezy będą odbywały się w każdy wtorek, po Mszy świętej wieczornej, w kawiarence parafialnej. Pierwsza katecheza będzie już w najbliższy wtorek, 10 września. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych

Spotkanie dla rodziców dzieci, które chcą przygotowywać się i przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii, odbędzie się w środę, 11 września, o godz. 19:00 w dolnym kościele.

Apostolstwo Dobrej Śmierci

W piątek, Msza święta o godz. 18:00 będzie poprzedzona różańcem do Matki Boskiej Bolesnej – o godz. 17:15, potem odbędzie się spotkanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Dusz Czyśćcowych.

Nabożeństwo fatimskie

W piątek, 13 września, po Mszy świętej o godz. 18:00 odmówimy różaniec, a następnie odbędzie się procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej wokół kościoła; na procesję weźmy świece.

Bierzmowanie

Spotkanie dla młodzieży chcącej przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania odbędzie się w piątek, 13 września, o godz. 19:30 w dolnym kościele. Chodzi o uczniów klasy 1 szkoły ponadpodstawowej, którzy ukończyli 8 klasę.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w dolnym kościele o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 16:30, 18:00 i 19:30. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w którejś z wymienionych Mszy świętych.

Scholka parafialna

W sobotę, 14 września będzie próba scholi o godzinie 9:00 w salce Jana Bosko. Zapraszamy również chętne dzieci, które jeszcze nie śpiewały w scholi.

Msza św. z błogosławieństwem jubilatów

Na Mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy we wrześniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów; chórzyści zebrali 1.165 zł. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę inwestycyjną przeznaczoną na ten sam cel. Za tydzień, przed kościołem kwestować będzie młodzież i dzieci z naszej świetlicy „Promyk Nadziei”.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kiosku parafialnego, gdzie polecamy paniom nowy numer „Listu do Pani”, a także najnowszy numer biblijnego czasopisma pt. „Galilea”, poświęcony jerozolimskiej Bazylice Grobu Pańskiego.

 

Zmarli: śp. Stanisław Mackiewicz, śp. Elżbieta Głombiowska oraz śp. Marian Sieracki.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group