2019.09.15, XXIV Niedziela Zwykła

Tydzień Wychowania

W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce rozpoczął się Tydzień Wychowania. W związku z tym, zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli, wychowawców i kapłanów, abyśmy mogli cieszyć się owocami wysiłku wszystkich mających wpływ na wychowanie młodego pokolenia. W środę przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Do wspólnej modlitwy podczas dowolnej Mszy świętej zapraszamy w środę szczególnie dzieci i młodzież.

Dzisiaj przypada także 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Msza święta do Ducha Świętego

Wszystkich zapraszamy na Mszę świętą ku czci Ducha Świętego w poniedziałek, o godz. 18:00; Mszę świętą poprzedzi Koronka do Ducha Świętego o godz. 17:15.

Kościół Domowy

Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej przy wyjściu pod chórem. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa, które są w kryzysie. Ufamy pełni wiary, że Pan Bóg będzie je uzdrawiał dzięki naszej wspólnej modlitwie.

Katecheza dla dorosłych

Przypominamy o katechezach dla dorosłych i zapraszamy do udziału w nich, w każdy wtorek, o godz. 19:00, w kawiarence parafialnej.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę organów. Zebraliśmy 15.350 zł (13.550 zł na kolektę i 1.800 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). Za ofiary – 185 zł dziękuje Koło Przyjaciół Radia Maryja. Dzisiaj przed kościołem kwestuje Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. Stowarzyszenie zaprasza na wystawę zdjęć z wakacji oraz do zapoznania się z aktualną ofertą świetlicy. Zebrane środki wspomogą działania specjalistyczne na rzecz dzieci i młodzieży. Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz KUL-u i innych uczelni katolickich.

Kiosk parafialny

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kiosku parafialnego gdzie możemy nabyć nową prasę katolicką, a także jest już katechizm dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

Budżet Obywatelski

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 zwraca się z ogromną prośbą o zagłosowanie w Budżecie Obywatelskim na projekt nr 7 „Sport i rekreacja dla każdego – od małego do dużego”– budowa boiska do piłki nożnej. Celem projektu jest integracja mieszkańców naszej dzielnicy poprzez stworzenie na terenie dzielnicy miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, i propagowania zdrowego stylu życia.

Przed wejściem do kościoła ministranci będą rozdawać ulotki z informacjami na ten temat.

 

Zmarli: śp. Bronisław Zygmunt, śp. Michał Sawko, śp. Krzysztof Chofiński i śp. Henryk Kamiński.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group