2018.03.18, V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa
W przyszłą niedzielę, 25 marca, przypada Niedziela Palmowa, zwana również Niedzielą Męki Pańskiej. Niedziela ta rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy najważniejsze misteria naszej wiary w roku liturgicznym. W Niedzielę Palmową podczas wszystkich mszy świętych zostaną poświęcone palmy. Zachęcamy do nabywania palm przygotowanych i rozprowadzanych przed kościołem przez nasze Parafianki; dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na odnowienie i modernizację kaplicy bocznej dolnego k-ła.

Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii
Jak co roku, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, a więc już w piątek najbliższy - 23 marca, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.

W związku z Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii, w piątek nie będzie w naszym kościele innych nabożeństw Drogi Krzyżowej, a do tej ulicami naszej parafii wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, gorąco zachęcamy. Pójdziemy ul. Morenową, Nobla, Wileńską, Czubińskeigo, Myczkowskiego, Racibirskiego, Gojawiczyńskiej; zakończenie przy Skwerze św. Jana Pawła II. Za niesienie krzyża i prowadzenie rozważań poszczególnych stacji odpowiadają wyznaczone wspólnoty. Teksty rozważań można już odbierać w zakrystii. Droga Krzyżowa z obchodzeniem stacji także we wtorek, a poprowadzi ją Żywy Różaniec.

Uroczystość Świętego Józefa
W poniedziałek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Chociaż nie jest to uroczystość nakazana, zachęcamy do licznego uczestnictwa we mszy świętej oraz do powstrzymania się od prac niekoniecznych.

Koncert Wielkopostny
Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu dwóch połączonych chórów: chóru z parafii św. Brata Alberta w Gdańsku oraz naszego chóru parafialnego Cantores Minores Gedanenses. Koncert odbędzie się w najbliższą środę - 21 marca - bezpośrednio po wieczornej mszy świętej w dolnym kościele. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Dzień Papieski
W czwartek, 22 marca, przypada w naszej parafii Dzień Papieski, dzień modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz modlitwy dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. W związku z tym, o godz. 17.00 w kościele rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.oo. Po mszy świętej z nieszporami o godz. 18.oo adorację wznowimy; zakończymy ją Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis”
Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn prosimy w czwartek na wieczorną mszę świętą, a potem na spotkanie do salki. Modlitwa za małżeństwa w kryzysie Dziś Domowy Kościół zachęca do modlitwy za małżeństwa będące w kryzysie. Chętnych prosimy o wpisanie się do Księgi Modlitwy wyłożonej pod chórem. Wpisujemy siebie, aby w wybranym dniu modlić się dowolną modlitwą za wszystkie małżeństwa, które są w kryzysie.

Rekolekcje
Wspólnota Agnus Dei zaprasza na rekolekcje pt. „Idź za mną” od 26 do 28.03. o godz. 19.oo. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do młodzieży studenckiej i pracującej.

Nasze ofiary
Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 15.380zł. ( 14.250 zł. na kolektę i 1.130 zł. od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii ). Bóg zapłać za ofiary ( 115 zł. ) na Radio Maryja.

Dzisiaj przed kościołem kwestuje Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei”. W podziękowaniu za hojność Parafian, dzieci przygotowały kolorowy upominek. Z góry dziękujemy za okazane serce. Zespół Charytatywny wystawił w prezbiterium kosz, do którego możemy składać wielkanocne dary serca dla najbiedniejszych. Pod chórem wystawiliśmy także skarbonkę na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Za tydzień przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Seminarium Duchowne w Oliwie.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group