2019.10.13, XXVIII Niedziela Zwykła

Dzień Papieski

Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” obchodzimy dzisiaj w Polsce „XIX Dzień Papieski”, upamiętniający pontyfikat świętego Jana Pawła II; jest to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi Kościołowi świętemu. W środę, 16 października przypada 41 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Dzisiaj trwa zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży; u nas tradycyjnie na ten cel przed kościołem kwestują harcerze.

Dzień Nauczyciela

W związku z przypadającym w poniedziałek Dniem Edukacji Narodowej, czyli Dniem Nauczyciela, życzymy wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom radości i satysfakcji z realizowanego powołania, sił i zdrowia oraz wszelkich Bożych łask potrzebnych w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży.

Apostolstwo Modlitwy i Straż Honorowa NSPJ oraz Radio Maryja

W poniedziałek wotywna Msza święta o godz. 18:30 do Ducha Świętego, a po niej odbędzie się modlitewne spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. i Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy także zainteresowanych działalnością tych wspólnot.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych

W środę, 16 października, o godz. 19:30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą poświęcone albom komunijnym.

Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki

W sobotę, 19 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, który w 2014 roku został ogłoszony patronem „Solidarności”. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i uczczeniu Jego relikwii po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:30.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Za niespełna trzy tygodnie, w piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, już dzisiaj przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożyliśmy karteczki na wypominki i Msze święte wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy swoich bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą świętą w sobotę - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:30, a w niedzielę przed Mszą świętą o godz. 18:00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza święta, to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze święte wspólne za zmarłych będą jak co roku odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc od 1 do 3 listopada o godz. 18:00, a od 4 do 8 listopada o godz. 18:30, oraz 2 listopada – w Dzień Zaduszny także o godz. 8:30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominek rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Wypominki roczne są odmawiane zawsze w niedzielę, przed Mszą świętą o godz. 7:30. Wypominki roczne możemy zamawiać także w dowolnym czasie całego roku, np. po śmierci kogoś bliskiego. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza święta jest jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować i jakiej od nas zmarli oczekują i potrzebują.

Ogłoszenie Hospicjum w Gdańsku

Hospicjum w Gdańsku organizuje kurs wolontariatu opiekuńczego, który rozpocznie się w środę, o godz. 17:00 w budynku Hospicjum przy ul. Kopernika 6. Zachęcamy chętnych.

Zaproszenie na pielgrzymkę

Gdańskie Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza na pieszą pielgrzymkę ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Męczenników Gdańskich. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę, 19 października, o godz. 14:00 w Katedrze Oliwskiej. Trasa poprowadzi przez Gdańsk do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a następnie do kościoła Chrystusa Króla, gdzie o godz. 17:00 wspólnie odmówimy różaniec i będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej. Jest to doskonała okazja do publicznego wyrażenia swojej wiary oraz patriotyzmu. Do udziału w pielgrzymce zaproszony jest każdy, bez względu na wiek.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary zebrane przez chórzystów na budowę organów; zebraliśmy 1.800 zł., 200 koron norweskich i 20 dolarów Kanadyjskich. Za tydzień przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.

 

Zmarła śp. Marianna Witkowska.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group