2018.03.11, IV Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy czwarty tydzień Wielkiego Postu. Przeżywaliśmy już wielkopostne rekolekcje. Trwajmy zatem dalej w naszych wielkopostnych postanowieniach, w stanie łaski uświęcającej i jak najczęściej przystępujmy do Komunii św. Pogłębiajmy i ożywiajmy swoją wiarę przez udział choćby od czasu do czasu w codziennej mszy świętej. Pogłębiajmy także naszą więź z Chrystusem przez udział w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek:
dla dzieci o godz. 16.30,
dla młodzieży o godz. 19.00
dla dorosłych po mszy świętej o godz. 8.30 oraz o godz. 17.30.

Dodatkowo, nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji będzie we wtorek, 13 marca, o godz. 17.15, które poprowadzi Krąg Pielgrzyma.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00.

We wtorek, 13 marca przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka.

Spotkanie Wspólnoty Fatimskiej w poniedziałek, 12 marca, po mszy świętej wieczornej odbędzie się w kawiarence parafialnej.

Wszystkich zapraszamy na różańcowe nabożeństwo fatimskie we wtorek, 13 marca, po mszy świętej o godz. 18.00.

Franciszkański Zakon Świeckich
We wtorek, o godz. 16.00 na spotkanie zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich.

Apostolstwo chorych
Prosimy o zgłaszanie się osób, które zobowiążą się regularnie odwiedzać wybraną osobę chorą co najmniej raz w tygodniu; chodzi o rozmowę, krótką wspólną modlitwę oraz drobną pomoc. O zgłaszanie się osób potrzebujących pomocy także prosimy.

Nasze ofiary
Raz jeszcze zachęcamy parafian do zabrania skarbonek „Caritas” na jałmużnę postną. Te czerwone skarbonki są wyłożone na stoliku pod chórem. Przez cały okres Wielkiego Postu możemy składać do tych skarbonek ofiary, które jak w latach poprzednich, zostaną przekazane na obiady dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły podstawowej i gimnazjum przy ul. Gojawiczyńskiej. Akcja ta jest adresowana nie tylko do dzieci, ale całych rodzin. Skarbonki te prosimy przynieść do kościoła na koniec Wielkiego Postu, w Wielką Sobotę przy okazji święconki.

Na budowę organów chórzyści zebrali 1.170 zł. „Bóg zapłać” kwestującym i ofiarodawcom. Cały czas są do nabycia cegiełki na budowę organów. Są to cenne medaliony oprawione w ramce; zobaczyć możemy je w kiosku parafialnym.

Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” w następną niedzielę zaprasza na kwestę. Uzbierane datki zasilą działania Ogniska i Klubu Młodzieżowego, które na co dzień skupiają 30 osobową grupę bardzo twórczych i radosnych dzieci. W podziękowaniu za hojność Parafian, dzieci przygotują kolorowy upominek. Z góry dziękujemy za okazane serce.

Zachęcamy do odwiedzenia kiosku parafialnego gdzie możemy nabyć nową prasę katolicką, książki, dewocjonalia i wiele innych ciekawych rzeczy.

Zmarli

śp. Wojciech Budziński, l. 78 z ul. Nobla,
śp. Jan Paprocki, l. 78 z ul. Rakoczego 9,
śp. Zbigniew Wróbel. L. 63 z ul. Zabłockiego 2,
śp. Czesława Cetnarowicz, l. 69 z ul. Arctowskiego 2,
śp. Leszek Wojtal, l. 27 z ul. Wyrobka 2.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group