2019.11.10, XXXII Niedziela Zwykła

Święto Niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada, przypada 101. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękujmy Panu Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski za dar wolności i za naszą polską tożsamość narodową oraz za wszystkich polskich bohaterów zrywów niepodległościowych. Dla wszystkich Polaków upraszajmy łaskę jedności, pokoju, wzajemnego szacunku i poszanowania fundamentalnych wartości jakimi są: wiara w Boga, miłość do Pana Boga, bliźnich i Ojczyzny. Wszystkim, którym na sercu leżało dobro Ojczyzny i walczyli o naszą wolność niech Pan Bóg okaże łaskę miłosierdzia i obdarzy niebem, a wszystkim Polakom żyjącym w kraju i za granicą naszej Ojczyźnie niech Bóg błogosławi.

W naszej parafii odprawimy jutro o godz. 10:30 uroczystą Mszę świętą w intencji Ojczyzny. Wszystkie Msze święte 11 listopada będą odprawiane w górnym kościele. O godz. 12:00 Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawi w Bazylice Mariackiej Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.

Zapraszamy jutro pod pomnik „Tym co za polskość Gdańska”, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich, którzy oddali życie walcząc o wolność naszej Ojczyzny. Przy pomniku, który stoi przy ul. Podwale Staromiejskie spotkamy się o godz. 12:00; dojazd we własnym zakresie.

Spotkanie wspólnot

W poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej NSPJ i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

We wtorek o godz. 16:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Nabożeństwo fatimskie

W środę, 13 listopada, o godz. 18:00, zostanie odprawione różańcowe nabożeństwo fatimskie, a o godz. 18:30 Msza święta. Będziemy modlić się w intencji przebłagania za grzechy i nawrócenia naszych najbliższych.

Przypominamy, że w związku ze zmianą godziny rozpoczęcia wieczornej Mszy świętej (o godz. 18:30), środowe nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie zawsze przed Mszą świętą, a więc o godz. 18:00.

Koncert chóru

W sobotę, 16 listopada, nasz chór parafialny Cantores Minores Gedanenses zaprasza na Mszę świętą o godz. 18:30, która sprawowana będzie w intencji żywych i zmarłych członków chóru w 38. rocznicę powstania zespołu. Bezpośrednio po Mszy świętej wysłuchać będzie można okolicznościowego koncertu.

Dzień później, czyli 17 listopada (w niedzielę) chórzyści zapraszają o godz. 14:00 na koncert, który odbędzie się w Sali Białej Ratusza Głównego (przy ul. Długiej) w Gdańsku.

Już dziś zapowiadany również koncert pieśni polskich m.in: Stanisława Moniuszki. Na to wydarzenie zapraszamy w sobotę, 23 listopada po wieczornej Mszy świętej do naszej parafialnej kawiarenki.

Bożonarodzeniowe opłatki

Pragniemy poinformować, że nasi Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis, po niedzieli rozpoczną roznosić po domach poświęcone, bożonarodzeniowe opłatki. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone, jak w roku ubiegłym, na budowę organów. Informację o tym przekażmy naszym sąsiadom.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie zbierającym ofiary jak i ofiarodawcom za ofiary przekazane na budowę organów; zebraliśmy 1.600 zł. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę na nasze Seminarium Duchowne. Za tydzień podczas każdej Mszy świętej odbędzie się kolekta inwestycyjna na budowę organów, a przed kościołem kwestować będzie Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych.

 

Zmarli: śp. Janina Białecka, śp. Czesława Dąbrowska i śp. Łucja Tumasz.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group