2019.11.17, XXXIII Niedziela Zwykła

Msza święta wotywna do Ducha Świętego

Mszę świętą wotywną do Ducha Świętego odprawimy w poniedziałek, o godz. 18:30.

Dzień papieski

W piątek, 22 listopada, przypada dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz modlitwy dziękczynnej za pontyfikat i kanonizację Jana Pawła II. O godz. 17:30, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18:30. Po Mszy świętej z nieszporami o godz. 18:30, wznowimy adorację do godz. 20:00.

Msza św. kaszubska

Na Mszę świętą z liturgią Słowa w języku kaszubskim zapraszamy w niedzielę za tydzień, 24 listopada o godz. 13:30.

Bożonarodzeniowe opłatki

Pragniemy poinformować, że nasi Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis rozpoczęli już po domach roznosić poświęcone, bożonarodzeniowe opłatki. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na budowę organów. Informację o tym przekażmy naszym sąsiadom.

Zaproszenie Kościoła Domowego do modlitwy za małżeństwa w kryzysie

Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, przedstawiciele Kościoła Domowego zapraszają chętne osoby, które chciałyby w wybranym przez siebie dniu wesprzeć dowolną modlitwą te małżeństwa, które z różnych powodów przeżywają kryzys. Nie wpisujemy znanych nam małżeństw dotkniętych kryzysem, ale siebie. Zapisać możemy się do wyłożonej pod chórem księgi.

Remont kruchty dolnego kościoła

W poniedziałek, 18 listopada, rozpoczniemy remont posadzki w kruchcie dolnego kościoła. Zniszczoną posadzkę lastrykową wymienimy na granitową. W związku z tym wszystkie Msza święte w nadchodzącym tygodniu będą sprawowane w górnym kościele.

Zaproszenie na koncert

Przypominamy i zapraszamy na dzisiejszy koncert naszego chóru „Cantores Minores Gedanenses, który będzie miał miejsce w sali Białej Ratusza Głównego (na ul. Długiej) w Gdańsku o godz. 14:00. Zapraszamy również na koncert pieśni polskich min: Stanisława Moniuszki, w sobotę, 23 listopada, po wieczornej Mszy święte do naszej parafialnej kawiarenki.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na seminarium Duchowne w Oliwie i dzisiejszą kolektę inwestycyjną na budowę organów. Przed kościołem kwestuje dla najbiedniejszych Zespół Charytatywny, a za tydzień będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki pod chórem na figurę św. Michała Archanioła.

Prasa katolicka

Za tydzień w gdańskim dodatku do „Gościa Niedzielnego” ukaże się artykuł o naszych budujących się organach. Zachęcamy do nabywania w naszym kiosku parafialnym.

Zachęcamy również do nabywania naszego parafialnego biuletynu „Corpus Dei” – za tydzień setny numer.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 

Zmarli: śp. śp. Marian Wrzuś, śp. Zbigniew Hryniewicz, śp. Marek Wszoła oraz śp. Piotr Błażejczyk.

 

Ogłoszenie Zespołu Charytatywnego

W miesiącu październiku z pomocy Zespołu Charytatywnego skorzystało 1577 osób, w tym z gorących posiłków 586 osób. Regularną pomocą objęto 39 rodzin wieloosobowych. Rozdysponowano łącznie 1027 kg produktów żywnościowych o wartości 17.420 zł. Wydano 100 kg odzieży. Pomocy potrzebującym w powyższym zakresie udało się udzielić dzięki pracy pięciu stałych wolontariuszy i dwóch kierowców transportujących towar. Zwracamy się z gorącą prośbą o pilne zgłaszanie się wolontariuszy do pracy w kuchni charytatywnej przy sporządzaniu i wydawaniu posiłków oraz porcji żywnościowych. Sprawa jest pilna, bowiem jedna z pań kucharek nagle zachorowała. Wszystkie osoby dobrej woli prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 505 588 663 (p. Halina) lub 608 144 026 (p. Helena) względnie o kontakt osobisty w godzinach 7.45 – 9.00 w poniedziałki, środy i piątki w kuchni charytatywnej (na tyłach plebanii).

[Halina Gostomska, Zespół Charytatywny przy naszej parafii]


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group