2018.03.04, III Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Rekolekcje wielkopostne

Rozpoczęliśmy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Łukasz Kątny z Pelplina. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych corocznych, kilkudniowych rekolekcjach.

Program rekolekcji przedstawia się następująco:
Dzieci z kl. O, I, II i III prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00.
Dzieci starsze z kl. IV, V, VI i VII prosimy w poniedziałek, wtorek o godz. 11.00 i w środę o godz. 10.00
Gimnazjalistów prosimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 12.00.
Dorosłych prosimy w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 8.30 lub 18.00.

Spowiedź święta dla dzieci z kl. IV, V, VI i VII będzie we wtorek o godz. 15.00, dla gimnazjalistów we wtorek, po nauce o godz. 12.00, a dorosłych prosimy do spowiedzi w środę od godz. 8.00 do 9.30 oraz od godz. 17.00 do 18.30..

Szczegółowy program rekolekcji jest wydrukowany w biuletynie parafialnym, jest podany na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w gablotkach ogłoszeń. Zrezygnujmy z zajęć, które nie są konieczne, albo które możemy wykonać w innym czasie i przyjdźmy wszyscy na rekolekcje do naszego kościoła.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych po mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.30.

Dodatkowo nabożeństwo Drogi Krzyżowej z obchodzeniem stacji odbędzie się we wtorek, o godz. 17.15, a poprowadzą je Franciszkański Zakon Świeckich; po Drodze Krzyżowej będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17.00 jest nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu

Na adorację Najświętszego Sakramentu jak najliczniej zapraszamy w środę, 7 marca, po mszy świętej wieczornej; adoracja w kościele potrwa do godz. 20.00.

4. Apostolstwo Dobrej Śmierci

W piątek, 9 marca zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na mszę świętą o godz. 18.00, którą poprzedzi różaniec do Matki Boskiej Bolesnej o godz. 17.15. po mszy świętej odbędzie się spotkanie wspólnoty.

5. Msza święta z błogosławieństwem jubilatów

Na mszę świętą w najbliższą sobotę o godz. 18.oo zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

6. Msza święta z błogosławieństwem matek oczekujących narodzin dziecka

Za tydzień, na mszę świętą o godz. 13.3o zapraszamy wszystkie matki oczekujące narodzin swego dziecka, przyszłych ojców oraz ich rodziny. Zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Wszystkim udzielimy okolicznościowe błogosławieństwo.

7. Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”. Zebraliśmy 1.400 zł. Dzisiaj na budowę organów przed kościołem kwestują chórzyści. Na ten sam cel w przyszłą niedzielę będzie podczas wszystkich mszy świętych zbierana kolekta, którą w miarę możliwości polecamy ofiarności wszystkich parafian.

Przypominamy, że dzisiaj w kawiarence parafialnej o godz. 15.3o odbędzie się spotkanie dla kobiet, a o godz. 16.3o dla rodzin z s. Edytą z Ruchu Szensztackiego.

8. Zmarli:

śp. Włodzimierz Matwiejczuk, l. 68 z ul. Amundsena 5,
śp. Adela Wojtczak, l. 93 z ul. Raciborskiego,
śp. Alicja Anczykowska, l. 81 z ul. Żylewicza 5,
śp. Franciszek Motyka, l. 68 z ul. Żylewicza 5,
śp. Emilia Karczewska, l. 69 ul. Wileńska 53,
śp. Bogumiła Blomberg, l. 59 z ul. Volty.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group