2019.11.24, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Msza święta wspólnot

W poniedziałek, 25 listopada, o godz. 18:30, zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich wspólnot i duszpasterstw naszej parafii. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którzy przynależą do którejkolwiek wspólnoty naszej parafii. Oprawę liturgiczną tej Mszy świętej przygotowuje Wspólnota Fatimska. Kolekta zebrana w czasie Mszy świętej będzie przeznaczona na marmurową figurę Michała Archanioła. Po Mszy świętej, w kawiarence odbędzie się spotkanie poświęcone aktualnym sprawom naszej parafii; zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.

Franciszkański Zakon Świeckich

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich we wtorek o godz. 16:00.

Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis i adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek, 28 listopada, Panów z Kościelnej Służby Mężczyzn zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30, a potem na spotkanie do salki na II piętrze.

Przypominamy także i zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek, po wieczornej Mszy świętej do godz. 20:00. W tym czasie trwa także dyżur w konfesjonale.

Adwent i rekolekcje adwentowe

W sobotę, 30 listopada, Mszą świętą o godz. 18:30, którą odprawimy w górnym kościele, uroczyście wejdziemy w czas Adwentu i rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Tę sobotnią, wieczorną Mszę świętą, poprzedzimy obrzędem Lucernarium, czyli uroczystym zapaleniem pierwszej świecy na wieńcu adwentowym, od której potem zapalimy nasze świece, które prosimy przynieść do kościoła.

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest już w gablotkach ogłoszeń, wydrukowany w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej - szczegóły w linku. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. Jan Przybyłowski. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tych rekolekcjach oraz do modlitwy o ich błogosławione owoce. Adwentowe rekolekcje, spowiedź święta i trwanie w łasce uświęcającej, udział w roratach i częsta Komunia święta, najlepiej przygotują nas do duchowego i religijnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Ojcowie dominikanie serdecznie zapraszają na coroczne rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozpoczęcie Mszą w poniedziałek, 2 grudnia o godz. 19:00 w Kaplicy Królewskiej w Gdańsku przy ulicy Św. Ducha, w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki Mariackiej. Ciąg dalszy we wtorek i środę również o godz. 19:00. Rekolekcje wygłosi o. Szymon Popławski, dominikanin z Warszawy.

Bożonarodzeniowe opłatki

Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis jeszcze nie zakończyli roznosić bożonarodzeniowych opłatków. Przypominamy, że ofiary przy tej okazji złożone, są przeznaczone na budowę organów, przy których nieustannie trwa praca.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 16.850 zł (15.059 zł na kolektę i 1.800 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii). „Bóg zapłać” także za ofiary dla najuboższych, dla których zebraliśmy 3.280 zł. Dzisiaj możemy złożyć swą ofiarę na figurę św. Michała Archanioła do skarbonki ustawionej pod chórem. Podziękowanie składamy także tym wszystkim naszym Parafianom, którzy przyszli w minioną sobotę sprzątać dolny kościół.

Prasa katolicka

Dzisiaj ukazał się setny numer naszego biuletynu „Corpus Dei”. Wszystkich Parafian zachęcamy do nabycia tego jubileuszowego numeru, a Ks. Grzegorzowi dziękujemy za jego dotychczasową redakcję. Natomiast w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest obszerny artykuł o naszych organach będących w budowie; zachęcamy do jego nabycia.

Ze względu na trwające jeszcze w kruchcie dolnego kościoła prace, w tym tygodniu wszystkie Msze święte będą sprawowane także w górnym kościele.

 

Zmarł śp. Władysław Kalinowski.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group