2019.12.01, I Niedziela Adwentu

Adwent

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. Adwent, to okres przygotowania do religijnego przeżycia Bożego Narodzenia. Tegoroczny Adwent rozpoczynamy rekolekcjami. Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy św. o godz. 8:30 i 18:30 w poniedziałek, wtorek i środę w górnym kościele. Od czwartku Msze św. w kościele dolnym. W czasie Adwentu wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które odprawiać będziemy codziennie w dni powszednie o godz. 6:30 zawsze w dolnym kościele. Dzieci prosimy, aby przychodziły na Roraty z lampionami. W kruchcie kościoła będzie wyłożona Adwentowa Księga Modlitw, do której możemy wpisywać intencje modlitewne, które będą polecane Panu Bogu podczas roratnich Mszy świętych.

Dzisiaj, w Pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, po Mszy świętej wieczornej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 grudnia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii w łączności ze Mszą świętą o godz. 8:30 i 18:30. Godzina Święta do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 6 grudnia, uczcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Dzieci zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godz. 16:30; spowiedź od godz. 16:00. Młodzież na Mszę świętą zapraszamy o godz. 18:30. Przed Mszą świętą okazja do spowiedzi.

W piątek, po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W pierwszą sobotę grudnia uczcimy podczas Mszy św. o godz. 8:30 Niepokalane Serce Maryi; potem nabożeństwo różańcowe i krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu Księża odwiedzą chorych w domach.

Msza św. z błogosławieństwem jubilatów i matek oczekujących narodzin dziecka

Na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w grudniu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny jubilatów.

Na tę Mszę świętą w sobotę o godz. 18:30 zapraszamy także matki oczekujące narodzin dziecka. One także otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa.

Powyższe ogłoszenie dotyczy drugiej soboty miesiąca - czyli 14 grudnia br.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 10:30 będzie odprawiona po łacinie, a po Mszy św. o godz. 12:00 – w „Godzinie łaski dla całego świata”, rozpocznie się w kościele dolnym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:30.

Zaproszenie na Akatyst

W niedzielę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo Akatystu po Mszy świętej o godz. 18:00 (ok. godz. 18:45). Wraz z chórem "O Dniu Radosny" będziemy modlić się tekstem pradawnego nabożeństwa, pochodzącego ze starożytnej liturgii bizantyjskiej. Więcej informacji na temat tego nabożeństwa w dzisiejszym biuletynie parafialnym.

Świece bożonarodzeniowe „Caritas”

W dzisiejszą niedzielę rozpoczęła się tegoroczna akcja charytatywna „Caritas”: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W naszym kiosku parafialnym są już do nabycia okolicznościowe, bożonarodzeniowe świece: małe po 10 zł i duże po 20 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dożywianie dzieci, pomoc rodzinom wielodzietnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci, a także na organizowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci. Niech taka świeca zapłonie na każdym wigilijnym stole. Zapraszamy do kiosku parafialnego.

Kolęda, czyli odwiedziny duszpasterskie

Już od dziś plan kolęd dla całej parafii jest wywieszony w gablotkach ogłoszeń, podany na stronie internetowej (zobacz tutaj) i wydrukowany w biuletynie. Tak planujmy nasze zajęcia, abyśmy mogli jak najliczniej uczestniczyć w tych rodzinnych, domowych nabożeństwach.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem na budowę organów kwestują chórzyści. Na ten sam cel, w przyszłą niedzielę odbędzie się podczas wszystkich Mszy świętych kolekta inwestycyjna. Nasza scholka w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, będzie przed kościołem zbierać artykuły chemiczne i kosmetyczne, które zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży w Domu Dziecka w Kartuzach. Zachęcamy do włączenia się w tę dobroczynną akcję.

 

Zmarli: śp. Alfons Netkowski i śp. Piotr Kuberek.

 

Ogłoszenie Zespołu Charytatywnego

Zwracamy się z gorącą prośbą o pilne zgłaszanie się wolontariuszy do pracy w kuchni charytatywnej przy sporządzaniu i wydawaniu posiłków oraz porcji żywnościowych. Wszystkie osoby dobrej woli prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 505 588 663 (p. Halina) lub 608 144 026 (p. Helena) względnie o kontakt osobisty w godzinach 7.45 – 9.00 w poniedziałki, środy i piątki w kuchni charytatywnej (na tyłach plebanii).

[Halina Gostomska, Zespół Charytatywny przy naszej parafii]


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group