2020.03.01, I Niedziela Wielkiego Postu

Wielki Post i wielkopostne rekolekcje

W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dla naszego życia duchowego to czas szczególnie ważny. Przeżyjmy tegoroczny Wielki Post w duchu umartwień, dobrowolnych ofiar, większej gorliwości w okazywaniu miłości Panu Bogu i bliźnim, uczestnicząc, choćby raz w tygodniu, w codziennej Mszy św., w nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali. Z większą starannością zadbajmy o swoją duszę i stan łaski uświęcającej przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. Z całą pewnością dobrze przeżyjemy Wielki Post włączając się w wielkopostne rekolekcje, które dzisiaj rozpoczęliśmy.

Tegoroczne, parafialne rekolekcje wielkopostne, prowadzi ks. Artur Godnarski. Wszystkich parafian bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach:

- w poniedziałek i wtorek nauka rekolekcyjna z Komunią św. będzie o godz. 10:00 oraz po Mszy św. o godz. 18:30.

- w środę od godz. 9:00 będzie spowiedź, a potem o godz. 10:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną oraz po południu, od godz. 17:30 spowiedź i nauka rekolekcyjna podczas Mszy św. o godz. 18:30.

Szczegółowy program rekolekcji jest wydrukowany w biuletynie parafialnym, jest podany na stronie internetowej naszej parafii (zobacz tutaj) oraz wywieszony w gablotkach ogłoszeń. Zrezygnujmy z zajęć, które nie są konieczne, albo które możemy wykonać w innym czasie i przyjdźmy wszyscy na rekolekcje do naszego kościoła.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 marca, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii, po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00. Godzina Święta potrwa do godz. 20:00. Przypominamy także o dyżurze w konfesjonale i możliwości spowiedzi do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 6 marca, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Na nabożeństwo zapraszamy po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00. Na dodatkową Mszę św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci o godz. 17:00; okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 marca, uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. o godz. 8:30 oraz w nabożeństwie różańcowym i adoracji, bezpośrednio po tej Mszy św. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W tym tygodniu księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.

Nabożeństwa pasyjne

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek: dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8:30 oraz o godz. 18:00 oraz dla młodzieży o godz. 19:15. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17:00.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się aktywnie w Liturgię Triduum Paschalnego, aby zgłosiły się do ks. Grzegorza.

Msza św. łacińska

W przyszłą niedzielę, Msza św. o godz. 10:30 zostanie odprawiona po łacinie.

Nasze ofiary

Dzisiaj przed kościołem na organy kwestują chórzyści. Na organy również odbędzie się specjalna kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę; polecamy ją w miarę możliwości ofiarności wszystkich parafian. Przed kościołem natomiast będzie ogólnopolska zbiórka do puszek „Ad Gentes” na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.

Zaproszenie na wykład

Fundacja i Ośrodek Leczenia Niepłodności „In Vivo” zaprasza na wykład pt. „Jak skutecznie leczyć niepłodność” 7 marca, w sobotę, o godz. 16:00 do Matemblewa. Wykład poprowadzi dr nauk medycznych Aleksandra Kicińska; więcej informacji w biuletynie.

Przypominamy, że dzisiaj w łączności z Gorzkimi Żalami wymiana tajemnic różańcowych.

 

Zmarli: śp. Józef Staniszewski, śp. Elżbieta Nakończy oraz śp. Wiesława Ostrowska.

 

*****

Film „Najświętsze Serce”

Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, a szczególnie w polskich rodzinach, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group