2020.03.08, II Niedziela Wielkiego Postu

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1

W tym tygodniu, w środę rozpoczną się trzydniowe, wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Program rekolekcji przedstawia się następująco:

Dzieci z kl. 0, I, II i III nauki rekolekcyjne mają w środę i czwartek w szkole o godz. 9:45, a w piątek w kościele będzie Msza św. o godz. 9:30.

Dzieci z kl. IV, V i VI nauki rekolekcyjne mają w środę i czwartek w szkole o godz. 10:30, a w piątek w kościele będzie Msza św. o godz. 9:30.

Młodzież z klas VII, VIII prosimy w środę i czwartek o godz. 11:45 do kościoła i w piątek na Mszę św. o godz. 10:30.

Spowiedź święta dla dzieci z kl. IV i V będzie w piątek o godz. 9:00, dla kl. VI w piątek o godz. 9:15, a dla klas VII i VIII w czwartek po nauce, ok. godz. 12:45.

Szczegółowy program rekolekcji jest wydrukowany w biuletynie parafialnym, jest podany na stronie internetowej naszej parafii oraz wywieszony w gablotkach ogłoszeń.

Nabożeństwa pasyjne

Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątek: dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8:30 oraz o godz. 18:00, a dla młodzieży o godz. 19:15. Nadto Droga Krzyżowa z obchodzeniem stacji będzie we wtorek o godz. 17:30, a prowadzi ją Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Dodajmy, że w piątek, 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17:00.

Spotkanie wspólnot

Spotkanie wspólnot: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Straży Honorowej, Przyjaciół Radia Maryja oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie w piątek, 13 marca, po wieczornej Mszy św.

Msza św. z błogosławieństwem jubilatów i matek oczekujących narodzin dziecka

Na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich jubilatów, którzy w marcu obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę św. zapraszamy do wspólnej modlitwy także rodziny jubilatów.

Na tę Mszę św. w sobotę o godz. 18:30 zapraszamy również matki oczekujące narodzin dziecka. One także otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa.

Ta wieczorna, sobotnia Msza św. będzie poprzedzona różańcem w intencji małżeństw o godz. 18:00; różaniec poprowadzi wspólnota Kościoła Domowego.

Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Każdy kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, 7 czerwca br. proszony jest o zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu w zakrystii lub biurze parafialnym. Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 20 marca br. Do tego dnia należy także zgłosić chęć wyjazdu do Warszawy specjalnym pociągiem.

Przygotowanie do Triduum Paschalnego

Zapraszamy wszystkich chętnych do czytania i śpiewania oraz pełnienia różnych funkcji liturgicznych podczas tegorocznego Triduum Paschalnego. Szczegóły u ks. Grzegorza w zakrystii.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na budowę organów. Chórzyści zebrali 1.550 zł i 20 dolarów. „Bóg zapłać” także za dzisiejszą kolektę inwestycyjną i za ofiary złożone do puszek przed kościołem w ramach ogólnopolskiej akcji „Ad Gentes” na rzecz pomocy misjonarzom. Dziękujemy także wspólnocie Żywego Różańca za ofiarę 1 tys. zł. na figurę św. Michała Archanioła. Na stoliku pod chórem są wyłożone skarbonki „Caritasu” na jałmużnę postną.

Gdańskie Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” w następną niedzielę zaprasza na kwestę. Uzbierane datki zasilą działania świetlicy, która na co dzień skupia 41 osobową grupę bardzo twórczych i radosnych dzieci. W podziękowaniu za hojność Parafian, dzieci przygotują kolorowy upominek. Zachęcamy do oddania 1% podatku na rzecz Promyka Nadziei. Z góry dziękujemy za okazane wsparcie.

 

Zmarli śp. Jerzy Turowski, śp. Janina Repetiuk oraz śp. Stefania Dynowiak.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group