2020.03.15, III Niedziela Wielkiego Postu

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, Abp Metropolita Gdański wydał decyzję, aby w Archidiecezji Gdańskiej podczas każdej Mszy św. (niedzielnej, świątecznej, obrzędowej, w dni powszednie) i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

W związku z tym, w dniu dzisiejszym będziemy odprawiali msze św. w kościele górnym i równolegle w kościele dolnym. Zamówione intencje Mszy św. będą odprawione w górnym kościele. Msza św. o godz. 11.oo będzie odprawiona w kaplicy. Przypominamy również o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Gdyby ktoś chciał uczestniczyć we mszy św. w duchowej łączności z naszym kościołem, to informujemy o istnieniu takiej możliwości na Facebook’u parafii: https://www.facebook.com/ParafiaMorena/

Ze względów bezpieczeństwa, Komunię św. będziemy udzielali tylko na rękę. Wiemy, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna. Zagrożenia nie stanowi Bóg, ale nieodpowiedzialność ludzka lekceważąca stan zdrowia swój oraz innych. W tej wyjątkowej sytuacji, Komunię św. można przyjąć duchowo. Znak pokoju przekazujemy bez podawania rąk, np. poprzez ukłon.

W związku z zarządzeniem organów państwowych, zawieszamy do odwołania spotkania katechetyczne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, scholii parafialnej i zbiórki ministranckie, kurs przedmałżeński i wszystkie pozostałe spotkania grup duszpasterskich. Zawieszamy też działalność kuchni charytatywnej i świetlicy „Promyk Nadziei”, a także wspólne celebrowanie nabożeństw: Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe i inne, a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

Przypominamy wszystkim, których obowiązuje wprowadzenie w życie powyższych zasad, że uwzględniając powagę sytuacji oraz odpowiedzialność za zdrowie oraz życie wiernych, realizacja niniejszych zarządzeń jest bezwarunkowa, ze świadomością konsekwencji wynikających z prawa świeckiego i kościelnego.

Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi, i o to serdecznie prosimy wszystkich naszych Parafian. Przeżywajmy ten Wielki Post w duchu nadziei. Niech takie będą nasze wielkopostne postanowienia podejmowane z miłości i w duchu odpowiedzialności za siebie i innych.

Beatyfikacja Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Ponownie podajemy do wiadomości, że każdy, kto indywidualnie chciałby udać się do Warszawy i wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w niedzielę, 7 czerwca br. proszony jest do zakrystii czy biura parafialnego w celu zgłoszenie zapotrzebowania na kartę wstępu. Zgłoszenia będziemy przyjmować do dnia 20 marca br. Do tego dnia należy także zgłosić chęć wyjazdu do Warszawy specjalnym pociągiem.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów. Zebraliśmy 18.400 zł. ( 14.150 zł. na kolektę i 4.250 zł. od indywidualnych ofiarodawców i wpłat na konto parafii ). Bóg zapłać także za ofiary misyjne; zebraliśmy 1.350 zł.

 

Zmarł śp. Piotr Tucki.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group