2020.03.22, IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

Trwa, wprowadzony 20 marca br. stan epidemii w Polsce. W związku z tym, podczas każdej Mszy św. wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób. Gdyby na Mszę św. przyszło więcej wiernych, wówczas zostaną oni poproszeni, aby przejść do dolnego kościoła, gdzie także, równolegle, będzie sprawowana Msza św. Msza św. o godz. 11.oo będzie odprawiona w kaplicy. Przypominamy również o udzielonej dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych mszach św. Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Wszystkich naszych Parafian zachęcamy do duchowej łączności z naszym kościołem, ponieważ wszystkie Msze św. sprawowane w górnym kościele są dostępne na stronie internetowej parafii – www.bozecialo.com - poprzez bezpośrednią transmisję na serwisie YouTube.

Przypominamy także, że w związku z zaistniałą sytuacją, zawieszamy do odwołania wszystkie spotkania katechetyczne i spotkania grup duszpasterskich działających w naszej parafii, nadto jest nieczynna kuchnia charytatywna i świetlica „Promyk Nadziei”; nie ma spotkań dla narzeczonych. Ponieważ zawieszone jest także wspólne celebrowanie nabożeństw: Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowe i innych, zachęcamy do indywidualnego ich odprawiania. Dzisiejsze kazanie pasyjne jest dostępne na stronie internetowej. W czwartek, po wieczornej Mszy św. będzie możliwa adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. Ograniczamy także czas pracy biura parafialnego skracając o godzinę; biuro będzie czynne od godz. 17:00 do 18:00 oraz rano, jak zwykle od godz. 9:00 do 10:00.

W związku z zaistniałą sytuacją, już dziś zachęcamy do spowiedzi wielkanocnej, aby nie odkładać tego na ostatnie dni przed Wielkanocą gdyż będzie to fizyczną niemożliwością. Przypominamy także, że już teraz do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. 7 czerwca 2020 r. można skorzystać z Komunii Świętej wielkanocnej.

Wprowadzenie w życie powyższych zasad obowiązuje ze względu na powagę zaistniałej sytuacji oraz w duchu odpowiedzialność za zdrowie i życie swoje oraz innych wiernych.

Złóżmy całą naszą ufność w Panu Bogu. Wszystkich Parafian usilnie zachęcamy do żarliwej modlitwy o zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, o zdrowie dla zarażonych i spokój duszy dla zmarłych. Prośmy także o potrzebne łaski, siłę i zdrowie dla lekarzy i całej Służby Zdrowia oraz wszystkich zaangażowanych i poświęcających się dla zachowania porządku i spokoju.

Z innych ogłoszeń

- W środę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest też Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gdyby ktoś chciał indywidualnie, prywatnie, złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – do czego zachęcamy – to w biurze parafialnym może odebrać stosowną deklarację. Msze św. odprawimy o godz. 6:30, 8:30, 10:30, 17:00 i 18:30.

- Na stronie internetowej naszej parafii umieściliśmy tekst Nowenny do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii, którą można odmawiać indywidualnie i rozpocząć dowolnego dnia, do czego usilnie zachęcamy.

 

Zmarła śp. Anna Staszewska.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group