2018.04.01, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia, Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30; nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 dla przedszkolaków. Podczas wszystkich Mszy świętych zostanie odczytany list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i odbędzie się kolekta przeznaczona na potrzeby uczelni katolickich. Dodajmy, że 2 kwietnia przypada 13 rocznica powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.

Okres Wielkanocny

Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden świąteczny dzień. Zewnętrznymi znakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego; pozostaną one przy ołtarzu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego; przygotowujemy się do niej przez trwającą od Wielkiego Piątku nowennę. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10:15, a w następne dni, zawsze o godz. 17:15. Niedziela Miłosierdzia rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

W Niedzielę Miłosierdzia Msza święta o godz. 10:30 będzie odprawiona po łacinie, a o godz. 13:30 będzie Msza święta z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym i ich rodzin.

Zaproszenie na koncert

W niedzielę za tydzień zapraszamy wszystkich na niezwykły koncert pt. „Jutrznia dla Nienarodzonych”. Koncert odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19:00 w górnym kościele. W związku z tym, Msza święta o godz. 19:30 będzie przesunięta o pół godziny i zostanie odprawiona o godz. 20:00. Wykonawcami będzie profesjonalny Chór i orkiestra. Bliższe informacje podaliśmy w ubiegłotygodniowym biuletynie.

Adoracja

W środę po Mszy wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 kwietnia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania zakonne, szczególnie z naszej parafii po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00. Godzina Święta do godz. 20:00.

W pierwszy piątek miesiąca, 6 kwietnia, uczcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa. Dzieci zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godz. 16:30; spowiedź od godz. 16:00. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19:30.

W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post.

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 8:30, a potem na nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi i krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie przedpielgrzymkowe

W czwartek, 5 kwietnia, o godz. 19:00 w salce św. Jana Bosko na I piętrze, odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla tych, którzy zapisali się na wrześniową pielgrzymkę do Włoch. Na spotkanie należy przynieść przedpłatę w wysokości 1.000 zł.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie Paniom, które przez wiele dni przygotowywały palmy, a potem je rozprowadzały. Ofiary – 5.700 zł, złożone przy okazji nabywania palm zostaną przeznaczone na odnowienie kaplicy bocznej dolnego kościoła. Kaplica zostanie wymalowana, renowacji zostaną poddane klęczniki ławek, w prezbiterium zostanie wyłożona nowa wykładzina.

W Poniedziałek Wielkanocny, jutro, przed kościołem kwestować będą chórzyści na budowę organów. Polecamy tę kwestę ofiarności wszystkich parafian. Na budowę organów odbędzie się także specjalna kolekta w przyszłą niedzielę. Prace przy budowie organów trwają zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Kronika żałobna

Zmarli śp. Tadeusz Stankiewicz, l. 69 z ul. Amundsena 4; śp. Marian Kisielewski, l. 65 z ul. Warneńskiej 5 i śp. Maria Podębska, l. 78 z ul. Kruczkowskiego 13.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group