2020.05.31, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Obchodzimy dzisiaj jedną z najważniejszych chrześcijańskich uroczystości, a mianowicie, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ludowej tradycji, to pierwszy dzień Zielonych Świąt, to dzień narodzin Kościoła. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zachęcamy i zapraszamy do licznego uczestnictwa we Mszy św. Przypominamy, że jutro przypada także Dzień Dziecka.

Nowe zalecenia epidemiczne

Od dzisiejszej niedzieli uległy zmianie przepisy epidemiczne, w myśl których możemy gromadzić się w kościele w nieograniczonej ilości, byleby zachować odstęp od innej osoby wynoszący 2 m, nadto trzeba być w maseczce. W związku z tym, transmisja Mszy św. przez internet będzie tylko o godz. 12:00.

Spowiedź i Komunia św. wielkanocna

Przed nami ostatni tydzień, podczas którego będziemy mogli odbyć spowiedź i Komunii św. wielkanocną. Okazję do spowiedzi będziemy mieli przed każdą Mszą św. oraz w dni powszednie od godz. 18:00 do 18:25 – w kaplicy św. Wojciecha. Potem wrócimy do czwartkowych dyżurów spowiedzi po wieczornej Mszy św. do godz. 20:00.

Nabożeństwa czerwcowe

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które od jutra odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00 – przed wieczorną Mszą św.

Nowenna przed uroczystością Bożego Ciała

Nowennę przed uroczystością Bożego Ciała rozpoczniemy we wtorek, 2 czerwca, w łączności ze Mszą św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00. Będzie to bezpośrednie przygotowanie do naszej parafialnej uroczystości odpustowej.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca, po Mszy św. o godz. 8:30 i o godz. 18:00, wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 17:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:30.

W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, o godz. 8:30 uczcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny; wynagradzać będziemy za grzechy w modlitwie różańcowej i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Ze względu na epidemię, księża nie odwiedzą chorych w domach w najbliższą sobotę, chyba że ktoś o taką wizytę indywidualnie poprosi.

Przypominamy, że w sobotę przypada 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.

Ogłoszenie Szkoły Podstawowej

Szkoła Podstawowa nr 1. zaprasza uczniów chcących się uczyć w kl. VII dwujęzycznej z j. niemieckim. Rekrutacja rozpoczyna się 1. czerwca br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, nabożeństwo różańcowe odprawimy w łączności z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:00, a potem wymiana tajemnic.

 

Zmarli śp. Alicja Szymańska, śp. Jacek Szeliski i śp. Danuta Marszałek.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group