2020.06.14, XI Niedziela Zwykła

Oktawa Bożego Ciała

Trwa oktawa Bożego Ciała. Do piątku włącznie, każdego dnia w łączności ze Mszą św. wieczorną odbywać się będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, po procesji poświęcimy wianki, kwiaty i zioła. W tym tygodniu wszystkie Msze św. będą odprawiane w górnym kościele.

W poniedziałek, 15 czerwca, o godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji ósmoklasistów - o światło Ducha Św. na czas egzaminów.

Ruch Szensztacki

W dniu 18 czerwca, w czwartek o godz. 18.3o zostanie odprawiona Msza św. w intencji rozwoju Ruchu Szensztackiego z prośbą o opiekę Bożą i wstawiennictwo Matki Bożej dla członków tegoż Ruchu.

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.3o, 8.3o, 10.3o, 17.oo i 18.3o – wszystkie w górnym kościele. Po Mszy św. o godz. 18.3o odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. W piątek nie obowiązuje post i nie będzie czynne biuro parafialne. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, abyśmy mogli dostąpić łask odpustowych.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odbywają się codziennie po Mszy św. o godz. 8.3o i o godz. 18.oo – przed Mszą św.; w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.oo.

Próba scholi

W sobotę odbędzie się ostatnia przed wakacjami próba scholi o godz. 9.oo.

Zmiany personalne

Metropolita Gdański z dniem 1 lipca br. mianował ks. Grzegorza Kościelniaka wikariuszem parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdyni - Chwarznie.

Natomiast do naszej parafii w charakterze pomocy duszpasterskiej został skierowany ks. kan. Krzysztof Ławrukajtis, kapelan Aresztu Śledczego w Gdańsku, a także założyciel i duszpasterz Bractwa Św. Pawła, który dotychczas był wikariuszem w parafii pw. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie.

Uroczyste podziękowanie ks. Grzegorzowi za trzyletnią posługę w naszej parafii będzie miało miejsce w niedzielę, 28 czerwca br. o godz. 10:30. Zachęcamy i zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w tej Mszy św. dziękczynnej.

Gdańskie Seminarium Duchowne

Gdańskie Seminarium Duchowne w dniach 26 – 28 czerwca 2020 r. organizuje dni skupienia dla maturzystów i studentów pod hasłem „Matura… i co dalej?”. Zainteresowani będą mogli rozeznać swoje życiowe powołanie i otrzymać pomoc w podjęciu decyzji o wstąpieniu do Gdańskiego Seminarium. Jednocześnie Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Seminarium i naszej stronie parafialnej.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary przekazane na budowę organów; chórzyści zebrali 1.600 zł. „Bóg zapłać” także za ofiarę 1.000 zł. IV Róży pw. Małgorzaty Marii Alacoque na figurę św. Michała Archanioła oraz za ofiarę 335 zł na Radio Maryja. Za tydzień, przed kościołem będą kwestowali przedstawiciele „Promyka Nadziei” na rzecz podopiecznych.

Ogłoszenie Zespołu Charytatywnego

Parafialny Zespół Charytatywny składa serdeczne „Bóg zapłać” Zarządowi i Radnym Dzielnicy Piecki Migowo za pomoc w roznoszeniu i za sfinansowanie ze środków Rady Dzielnicy kolejnej edycji dystrybucji paczek żywnościowych dla najuboższych mieszkańców. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Gdańsku za wkład w przygotowanie paczek. Wykonawcy projektu proszą o modlitewne wsparcie sił i zdrowia w dalszym niesieniu pomocy potrzebującym. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do współpracy; każda para rąk chętnych do pracy jest mile widziana.

 

Zmarli śp. Zbigniew Wójcicki i śp. Barbara Lehr.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group