2020.06.28, XIII Niedziela Zwykła

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Dzisiejszą, wieczorną Mszą św. rozpoczniemy świętowanie uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W związku z tym, Msze święte w dniu jutrzejszym, w poniedziałek, odprawimy o godz. 6.30, 8.30, 10.30 i 18.30. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się kolekta przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej; jest to tzw. świętopietrze. Wszystkich Parafian zachęcamy do udziału we Mszy świętej i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach. W tym dniu szczególną modlitwą obejmiemy Papieża Franciszka i jego posługę.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek na spotkanie zapraszamy członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę, 1 lipca, po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00.

Dni eucharystyczne

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

W pierwszy czwartek miesiąca, 2 lipca, po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 18.00 modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00.

W pierwszy piątek miesiąca, 3 lipca, po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 18.00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 17.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., na którą szczególnie zapraszamy dzieci; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16.30.

W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lipca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.3o, nabożeństwo różańcowe oraz adorację.

W przyszłą niedzielę, 5 lipca, Msza św. o godz. 10.30 zostanie odprawiona w intencji wspólnoty Żywego Różańca, natomiast o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.

Zmiany personalne

Żegnając i dziękując za trzyletnią posługę w naszej parafii Ks. Grzegorzowi, z dniem 1 lipca powitamy Ks. kanonika Krzysztofa Ławrukajtisa, który został oddelegowany do naszej parafii w charakterze pomocy duszpasterskiej.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na rzecz podopiecznych ze świetlicy „Promyk Nadziei”; zebraliśmy 2.100 zł. Dzisiaj możemy złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki pod chórem na figurę św. Michała Archanioła. Za tydzień przed kościołem na organy kwestować będą chórzyści.

Zmarł śp. Kazimierz Mierzyński.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group